Revitanerw, kapsułki żelatynowe twarde, suplement diety, 0,575 g, 20 kapsułek

Dostępny
28,69

O produkcie

100021012

Suplement diety Revitanerw jest preparatem, który uzupełnienia codzienną dietę w uzupełnienie odżywcze (witaminy z grupy B).

Właściwości

Kwas alfa-liponowy (ALA) należy do nasyconych kwasów tłuszczowych o właściwościach przeciwutleniających. Łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego. Egzogenny kwas alfa-liponowy może docierać do większości tkanek organizmu. Ma zdolność do przechodzenia przez barierę krew-mózg i akumuluje się w tkance nerwowej. Kwas alfa-liponowy rozpuszcza się w rozpuszczalnikach organicznych oraz w wodzie. Kwas alfa-liponowy oraz jego zredukowana postać - kwas dihydroliponowy wykazują zdolność do chelatowania (usuwania) jonów metali np. ołowiu.
Kwas gamma-linolenowy (GLA) należy do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy kwasów omega-6. W większej ilości znajduje się między innymi w nasionach ogórecznika lekarskiego (Borago officinalis L.). Kwas gamma-linolenowy wchodzi w skład błon komórkowych wszystkich komórek organizmu, w tym komórek nerwowych.
Witamina E jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach. Wykazuje właściwości przeciwutleniające, pomaga w ochronie komórek organizmu przed stresem oksydacyjnym (chroni DNA, białka i lipidy przed uszkodzeniem spowodowanym nagromadzeniem wolnych rodników - reaktywnych form tlenu, które powstają w komórce w wyniku przemian biochemicznych, albo dostają się do komórek z zanieczyszczonego środowiska zewnętrznego).
Tiamina jako koenzym uczestniczy w metabolizmie energetycznym we wszystkich komórkach organizmu. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowej sprawności umysłowej (np. wpływa na funkcje mózgu i komórek nerwowych, które odpowiadają za koncentrację, zdolność uczenia i pamięć.
Ryboflawina jest prekursorem koenzymów, takich jak FMN i FAD. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym (chroni DNA, białka i lipidy przed uszkodzeniem spowodowanym nagromadzeniem wolnych rodników), dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Uczestniczy w przemianach metabolicznych makroskładników.
Niacyna wchodzi w skład nukleotydów, takich jak NAD i NADP, uczestniczy w przemianach energetycznych we wszystkich komórkach organizmu. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowej sprawności umysłowej (np. wpływa na funkcje mózgu i komórek nerwowych, które odpowiadają za koncentrację, zdolność uczenia i pamięc). Niacyna przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
Pirydoksyna jest koenzymem wielu reakcji metabolicznych, między innymi uczestniczy w syntezie neuroprzekaźników, związków, które są odpowiedzialne za przenoszenie impulsów w układzie nerwowym. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowej sprawności umysłowej (np. wpływa na funkcje mózgu i komórek nerwowych, które odpowiadają za koncentrację, zdolność uczenia i pamięć. Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
Kwas pantotenowy przyczynia się do prawidłowej syntezy niektórych neuroprzekaźników, związków, które są odpowiedzialne za przenoszenie impulsów w układzie nerwowym i wpływają na jego właściwe funkcjonowanie. Kwas pantotenowy pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej (np. wpływa na takie funkcje mózgu i komórek nerwowych, które odpowiadają za koncentrację, zdolność uczenia, pamięć i odporność na stres). Kwas pantotenowy przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Jako składnik potrzebny do syntezy koenzymu A uczestniczy w reakcjach biochemicznych związanych z gospodarką energetyczną ustroju. Uczestniczy w uwalnianiu energii podczas metabolizmu węglowodanów, białek i tłuszczów.
Selen pomaga w ochronie komórek organizmu przed stresem oksydacyjnym (chroni DNA, białka i lipidy przed uszkodzeniem spowodowanym nagromadzeniem wolnych rodników). Funkcja przeciwutleniająca selenu wiąże się głównie z jego występowaniem w enzymach, takich jak peroksydaza glutationowa oraz reduktaza glutationu. Selen wchodzi również w skład innych białek ustrojowych, np. selenobiałka P, którego obecność wykazano w mózgu.

Tabela

Składnik 1 kapsułka % RWS*
Kwas alfa-liponowy 300,0 mg -
Mikrokapsułkowany olej z nasion ogórecznika lekarskiego (Borago officinalis L.) 50%, zawierający kwas gamma-linolenowy 100,0 mg -
Niacyna (witamina B3) 24,0 mg 150
Witamina E 12,0  mg 100
Kwas pantotenowy (witamina B5.) Witamina B6. 9,0 mg 150
Witamina B2, 2,10 mg 150
Witamina B1, 1,65 mg 150
Selen 82,5 mcg 150

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Skład

Składniki: kwas alfa-liponowy, mikrokapsułkowany olej z nasion ogórecznika (Borago officinalis L.) 50%, zawierający kwas gamma-linolenowy, żelatyna, octan DL-alfa tokoferylu (witamina E), amid kwasu nikotynowego (niacyna), D-pantotenian wapnia (kwas pantotenowy), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B.), substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych), ryboflawina (witamina B.), monoazotan tiaminy (witamina B.), substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu), barwniki (dwutlenek tytanu, tlenek żelaza żółty), selenian (IV) sodu (selen)

Jak stosować

Spożywać podczas jednego z głównych posiłków.

Dzienne spożycie

Porcja produkty zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka

Przeznaczenie

Revitanerw jest preparatem, który uzupełnienia codzienną dietę w składniki odżywcze (witaminy z grupy B).

Ostrzeżenia

Produkt nie powinien być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.
• Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
• Zdrowy styl życia, w tym zróżnicowany sposób żywienia i aktywność fizyczna, stanowią podstawę zachowania dobrego stanu zdrowia.
• Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu do spożycia.
• Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.
• Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Waga

20 kapsułek

Producent

Glenmark Pharmaceuticals Sp. z oo
ul. Osmańska 14
02-823 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.