Rinopanteina, maść do nosa, 10 g

Dostępny
26,79

O produkcie

100011985

Rinopanteina jest wyrobem medycznym, który powleka błonę śluzową nosa i utrzymuje jej nawilżenie oraz wspomaga proces regeneracji nabłonka.

Właściwości

Wspomagają proces regeneracji błony śluzowej nosa i zatok po urazach, krwotokach, zabiegach i w stanach suchości śluzówki:

– pobudzają procesy naprawcze

– zapewniają odpowiednie nawilżenie

– zapobiegają wysychaniu

Są dobrze tolerowane nawet przy długotrwałym stosowaniu. Naturalny skład zapewnia wysoki profil bezpieczeństwa

Skład

Palmitynian witaminy A (0,05%), D-pantenol (5,0%), hydrolizat proteinowy z owsa zwyczajnego (Avena sativa extr.), hialuronian sodu (0,1%), Ceteareth-20, benzoesan sodu, BHA, olej mineralny, wazelina, woda oczyszczona.

Jak stosować

Stosować 1-3 razy dziennie. Wprowadzić niewielką ilość maści do każdego otworu nosowego. Rozprowadzić równomiernie maść na błonie śluzowej nosa, delikatnie masując skrzydełka nosa.

Przeznaczenie

Rinopanteina wskazana jest:
- Po zabiegach chirurgicznych w celu ograniczenia powstawania strupów;
- W przypadku suchości i/lub atrofii błony śluzowej nosa spowodowanej: niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi, stosowaniem aerozoli do nosa, innymi terapiami aerozolowymi, innymi schorzeniami takimi jak polekowy lub alergiczny nieżyt nosa, ozena;
- W celu ograniczenia skutków krwotoków z nosa, również pourazowych;
- Do przeprowadzania badań endoskopowych i/lub zakładania tamponady nosa.

Maść jest skuteczna w profilaktyce i leczeniu popękanej skóry w okolicy nosa, spowodowanej przeziębieniem

Ostrzeżenia

W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanej należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem. Przed zastosowaniem należy upewnić się czy opakowanie nie jest uszkodzone. Preparatu nie należy używać po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu. Termin ważności odnosi się do nieuszkodzonego i prawidłowo przechowywanego produktu. Po użyciu należy dokładnie zamknąć opakowanie.

Waga

10 g netto

Producent

DMG Italia srl
via Laurentina Km. 26,700
Pomezia (Rome) - ITALIA

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.