Rinopanteina, maść do nosa, 10 g

Wyrób medyczny w postaci maści do nosa na regenerację błony śluzowej.

Dostępny
25,74

Klienci kupili również

O produkcie: Rinopanteina, maść do nosa, 10 g

100011985

Opis

Rinopanteina jest wyrobem medycznym, który powleka błonę śluzową nosa i utrzymuje jej nawilżenie oraz wspomaga proces regeneracji nabłonka.

Właściwości

Formuła wyrobu medycznego Rinopanteina bazuje na starannie dobranych składnikach, które wielokierunkowo pielęgnują nos. W składzie preparatu znajdują się: witamina A, D-panthenol, hydrolizat proteinowy owsa zwyczajnego oraz hialuronian sodu.

  • Witamina A (palmitynian witaminy A) wykazuje właściwości ochronne względem błon śluzowych. Bierze też udział w poprawnym różnicowaniu komórek nabłonka i wspomaga ich regenerację. Z uwagi na zdolności przeciwutleniające, wspiera ochronę komórek przed wpływem wolnych rodników i ich pochodnych tlenowych.
  • D-pantenol wpływa na zachowanie odpowiedniego nawilżenia śluzówki, wspomaga wiązanie wody i wspiera naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w nabłonku.
  • Owies zwyczajny (Avena sativa extr. 0,1%) zawiera beta-glukan, który wspiera odbudowę tkanek i wpływa korzystnie na nawilżenie nabłonka.
  • Hialuronian sodu to fizjologiczna forma kwasu hialuronowego — polisacharydu stanowiącego ważny składnik tkanki łącznej. W maści odpowiada za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia i ochronę przed drażniącymi czynnikami środowiskowymi.

Jak działa Rinopanteina?

Składniki zawarte w wyrobie medycznym Rinopanteina dwutorowo wspomagają prawidłowe działanie błony śluzowej nosa i zatok. Z jednej strony wspierają jej regenerację, a z drugiej — odpowiadają za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Kiedy stosować Rinopanteina?

Sięgnij po wyrób medyczny Rinopanteina, jeśli chcesz wspomóc regenerację błony śluzowej nosa w przypadkach suchości i atrofii spowodowanych przez oddziaływanie niekorzystnych czynników środowiskowych, alergiczny i polekowy nieżyt nosa, urazy, krwotoki oraz zabiegi chirurgiczne. Preparat sprawdza się również podczas przeprowadzania badań endoskopowych i w czasie zabiegu tamponowania nosa.

Jak długo można stosować Rinopanteina?

Stosuj wyrób medyczny Rinopanteina tak długo, jak potrzebujesz.

Czy stosowanie Rinopanteina w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma danych co do bezpieczeństwa stosowania wyrobu medycznego Rinopanteina przez kobiety w ciąży.


Skład

Palmitynian witaminy A (0,05%), D-pantenol (5,0%), hydrolizat proteinowy z owsa zwyczajnego (Avena sativa extr.), hialuronian sodu (0,1%), Ceteareth-20, benzoesan sodu, BHA, olej mineralny, wazelina, woda oczyszczona.

Jak stosować

Stosować 1-3 razy dziennie. Wprowadzić niewielką ilość maści do każdego otworu nosowego. Rozprowadzić równomiernie maść na błonie śluzowej nosa, delikatnie masując skrzydełka nosa.

Przeznaczenie

Rinopanteina wskazana jest:
- Po zabiegach chirurgicznych w celu ograniczenia powstawania strupów;
- W przypadku suchości i/lub atrofii błony śluzowej nosa spowodowanej: niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi, stosowaniem aerozoli do nosa, innymi terapiami aerozolowymi, innymi schorzeniami takimi jak polekowy lub alergiczny nieżyt nosa, ozena;
- W celu ograniczenia skutków krwotoków z nosa, również pourazowych;
- Do przeprowadzania badań endoskopowych i/lub zakładania tamponady nosa.

Maść jest skuteczna w profilaktyce i leczeniu popękanej skóry w okolicy nosa, spowodowanej przeziębieniem


Ostrzeżenia

W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanej należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem. Przed zastosowaniem należy upewnić się czy opakowanie nie jest uszkodzone. Preparatu nie należy używać po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu. Termin ważności odnosi się do nieuszkodzonego i prawidłowo przechowywanego produktu. Po użyciu należy dokładnie zamknąć opakowanie.

Waga

10 g netto

Dystrybutor

VITAMED

Producent

DMG Italia srl
via Laurentina Km. 26,700
Pomezia (Rome) - ITALIA

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.