Rossmax

  (4)

Rossmax to firma założona w 1988 roku w Tajwanie. Zajmuje się produkcją urządzeń medycznych do użytku domowego i profesjonalnego. Od lat przeprowadza badania, pozwalające na opracowywanie nowych technologii pomiarowych. Obecnie wyroby Rossmax są dostępne w ponad 80 krajach.

Sortuj według

  Sprzęt medyczny Rossmax do profilaktyki, monitorowania i terapii

  Rossmax skupia się na trzech obszarach – zapobieganiu, monitorowaniu, terapii. Oferuje wyroby z zakresu nadciśnienia, pielęgnacji układu oddechowego, fitnessu, otyłości, przeziębienia, terapii bólu, leczenia ran i zaburzeń snu. Wśród nich pojawiają się termometry, glukometry, stetoskopy, ciśnieniomierze mechaniczne i automatyczne, wagi, analizatory składu ciała, nebulizatory, termofory, materace przeciwodleżynowe czy inhalatory. Niektóre produkty Rossmax powstają z myślą o dzieciach, a inne służą do profesjonalnego użytku w placówkach medycznych.

  Rossmax dysponuje także własną aplikacją, pozwalającą na monitorowanie ciśnienia krwi, poziomu glukozy, temperatury ciała czy wagi. Umożliwia ona połączenie z różnymi sprzętami tej marki. Urządzenia Rossmax wyposażono bowiem w łączność Bluetooth. Aplikacja pozwala na tworzenie statystyk i udostępnianie danych.

  Produkty Rossmax zostały zatwierdzone klinicznie w oparciu o najnowsze standardy jakości. Marka dysponuje własnymi laboratoriami, w których produkuje swój sprzęt medyczny. Zdobyła walidacje od British Hypertension Society oraz European Society of Hypertension. Produkty Rossmax są zgodne z normą ISO 13485. Mają certyfikat CE dotyczący wymagań stawianym wyrobom w Unii Europejskiej. Niektóre sprzęty Rossmax, jak automatyczny ciśnieniomierz naramienny Rossmax CF701K, są zalecane do stosowania w trakcie ciąży.

  Urządzenia medyczne Rossmax wyposażone w nowoczesne technologie

  Rossmax stosuje w swoich produktach innowacyjne technologie. To m.in. PARR, czyli system wykrywający arytmię podczas regularnych kontroli ciśnienia krwi. Technologia ta powstała we współpracy z niemieckim instytutem FIMT. Urządzenia Rossmax dostępne w dr.Max alarmują również o objawach migotania przedsionków, przedwczesnych skurczach, tachykardii i bradykardii.

  W niektórych sprzętach Rossmax zastosowano też technologię Artery Check Technology, która przetwarza sygnały SpO2 i na tej podstawie określa sztywność tętniczy. Kolejna technologia wykorzystywana przez firmę to GDH-FAD, wykrywająca wahania tlenu i cukrów – maltozy i galaktozy. Urządzenia Rossmax mają przystępne ceny.