Sanprobi Barrier, 40 kapsułek

Probiotyk wspierający stan mikroflory bakteryjnej przy antybiotyku.

Dostępny
25,32

O produkcie: Sanprobi Barrier, 40 kapsułek

100007625

Opis

SANPROBI  BARRIER to probiotyk wieloszczepowy, który zawiera unikalną kompozycję ośmiu szczepów probiotycznych, starannie dobranych, które utrzymują i wspierają pracę bariery jelitowej.

Właściwości

Probiotyk Sanprobi Barrier zawiera przebadane szczepy bakterii, które zapewniają wsparcie mikrobioty jelitowej zarówno u osób w czasie antybiotykoterapii, jak i zdrowych.

Jak stosować Sanprobi Barrier?

Jeśli chodzi o dawkowanie, Sanprobi Barrier należy stosować zgodnie z informacjami podanymi na opakowaniu. Preparat trzeba przyjmować minimum miesiąc, a najlepiej 3 miesiące. Nie ma również przeciwwskazań, aby po tym czasie kontynuować suplementację probiotykiem. Od 4. miesiąca można też przyjmować kapsułki przez 10 dni, a potem robić 20 dni przerwy. Nie ma jednak żadnych zdefiniowanych zaleceń co do schematu suplementowani preparatu ani innych probiotyków.

Jeśli kapsułka jest trudna do połknięcia, jej zawartość tuż przed przyjęciem można rozpuścić w płynie o temperaturze pokojowej (np. wodzie, soku). Nie ma potrzeby robienia przerw między zażywaniem antybiotyku i probiotyku – oba preparaty warto przyjmować razem, aby nie pominąć żadnej dawki.

Na co pomaga Sanprobi Barrier? Zastosowanie

Sanprobi Barrier pomaga zredukować negatywne skutki antybiotykoterapii w postaci dolegliwości ze strony układu pokarmowego (m.in. biegunek). Odbudowanie mikrobioty zmniejsza również ryzyko zakażenia bakterią Clostridium difficile, odpowiedzialną za biegunkę poantybiotykową*.

Poza tym w badaniach naukowych wykazano*, że probiotyki w rodzaju Sanprobi Barrier mogą redukować niekorzystny wpływ na błony śluzowe niektórych leków (np. leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych, inhibitorów pompy protonowej).

Jaki skład ma Sanprobi Barrier?

Preparat zawiera 9 szczepów bakterii probiotycznych oraz substancje pomocnicze. Bakterie te pochodzą zazwyczaj z błon śluzowych zdrowych osób. Po wyizolowaniu i przebadaniu pod kątem genetycznym (m.in. zawartości plazmidów przenoszących antybiotykooporność) zostają namnażane i liofilizowane*.

* http://www.sanprobi.pl/sanprobi-barrier/pytania-i-odpowiedzi

Czy Sanprobi Barrier powoduje skutki uboczne?

Na początku suplementacji mogą się pojawić biegunki lub zaparcia. Jeśli nasilenie objawów jest poważne i trwa dłużej niż 2-3 dni, należy odstawić preparat. Gdy symptomy dalej się utrzymują, trzeba skonsultować się z lekarzem.


Tabela

Szczepy bakterii: 1 kapsułka zawiera:
Bifidobacterium lactis W52 ≥2.5 x 10^9 CFU*/g żywych szczepów bakterii
Lactobacillus brevis W63
Lactobacillus casei W56
Lactococcus lactis W19
Lactococcus lactis W58
Lactobacillus acidophilus W37
Bifidobacterium bifidum W23
Lactobacillus salivarius W24
Bifidobacterium lactis W51

*CFU - jednostka tworząca kolonię bakterii


Skład

Składniki: nośniki: skrobia kukurydziana, maltodekstryny, białko roślinne; Bifidobacterium lactis W52; L. brevis W63; L. casei W56; Lactococcus lactis W19; Lactococcus lactis W58; Lactobacillus acidophilus W37; Bifidobacterium bifidum W23; Bifidobacterium lactis W51; Lactobacillus salivarius W24; otoczka kapsułki: hydroksypropylometyloza.


Jak stosować

Doustnie.

Dzienne spożycie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2-4 kapsułki dziennie.

Dzieci od 3 do 12 roku życia: 1-2 kapsułki dziennie.

W przypadku antybiotykoterapii zaleca się spożywanie SANPROBI BARRIER wraz z rozpoczęciem przyjmowania antybiotyku i kontynuowanie suplementacji przez 14 kolejnych dni po zakończeniu antybiotykoterapii.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

10,16 g netto

Producent

Winclove BV

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.