Sanprobi Stress, 20 kapsułek

Suplement diety mający w składzie dwa szczepy bakterii probiotycznych.

Dostępny
26,92

O produkcie: Sanprobi Stress, 20 kapsułek

100010475

Opis

Sanprobi Stress to suplement diety zawierający unikalną kompozycję dwóch szczepów bakterii probiotycznych: Lactobacillus helveticus Rosell oraz Bifidobacterium longum Rosel.

Właściwości

Kapsułki Sanprobi Stress można stosować w celu wsparcia mikrobioty i uzupełnienia niedoborów bakterii probiotycznych w organizmie. Zawarte w suplemencie szczepy drobnoustrojów dobrze przebadano i potwierdzono ich korzystny wpływ na ciało człowieka. Bakterie kwasu mlekowego tworzą prawidłową mikroflorę przewodu pokarmowego.

Przewlekły stres, stosowanie antybiotyków, niezdrowa dieta albo ostra biegunka zaburzają właściwy skład wspomnianej mikroflory jelitowej. Zaburzenie równowagi mikroflory wiąże się z bólami brzucha, wzdęciami, zaparciami, nadmiernym oddawaniem gazów i biegunkami. Przyjmując probiotyk Sanprobi w odpowiedniej dawce, można wspomóc funkcjonowanie układu pokarmowego i ograniczyć namnażanie się szkodliwych mikroorganizmów.

Kapsułki Sanprobi Stress mogą być stosowane przez dorosłych, młodzież i dzieci powyżej 3. roku życia. Sprawdzą się jako uzupełnienie zdrowej diety, również w czasie antybiotykoterapii. Kapsułek nie trzeba przechowywać w lodówce. Należy wiedzieć, że suplement zawiera soję i produkty pochodne, a także mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą).

 

Jak długo można brać Sanprobi Stres?

Aby osiągnąć największą korzyść z przyjmowania probiotyku Sanprobi Stress,suplement powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta. Dorośli i dzieci powyżej 3. roku życia, powinni przyjmować 1 kapsułkę dziennie. Kapsułki można przyjmować łącznie z posiłkiem lub na czczo.

Stosując suplement u małych dzieci, kapsułkę można otwarzyć, a jej zawartość rozpuścić w zimnym lub letnim płynie (np. w wodzie lub mleku). Preparat należy spożywać bezpośrednio po przygotowaniu. W sytuacji przyjmowania antybiotków, zaleca się rozpoczęcie stosowania suplementu wraz z dniem przyjmowania antybiotyku i kontynuowanie jego spożywania przez 14 dni po zakończeniu antybiotykoterapii.   Aby preparat spełnił swoją rolę, powinien być przyjmowany przez minimum miesiąc. Zalecany czas to 3 miesiące.  Chcąc kontynuować przyjmowanie probiotyku, należy pamiętać o tym, aby przez okres od 4. do 12. miesiąca przyjmować preparat wyłącznie przez 10. pierwszych dni każdego miesiąca.

 

Jaki skład ma Sanprobi Stres?

Składniki aktywne suplementu diety Sanprobi Stress to szczepy bakterii probiotycznych Lactobacillus helveticus Rosell – 52 oraz Bifidobacterium longum Rosell – 175. Formułę preparatu dopełniają skrobia ziemniaczana i sole magnezowe kwasów tłuszczowych. Otoczkę kapsułek wykonano z hydroksypropylometylocelulozy.

 

Czy Sanprobi Stres wywołuje jakieś skutki uboczne?

Na początku stosowania preparatu mogą występować wzmożone wzdęcia czy inne nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Objawy powinny jednak samoistnie ustąpić po paru dniach. Nie należy przerywać stosowania suplementu. Poza wspomnianymi przejściowymi dolegliwościami nie ma danych dotyczących skutków ubocznych wynikających z przyjmowania kapsułek.


Skład

Składniki: nośnik – skrobia ziemniaczana; Lactobacillus helveticus Rosell – 52; Bifidobacterium longum Rosell – 175; nośnik – sole magnezowe kwasów tłuszczowych;
otoczka kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza.

Bakterie probiotyczne wchodzące w skład preparatu zawierają soję i produkty pochodne oraz mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą).
Całkowita liczba bakterii probiotycznych
3x109 CFU*/kapsułkę.

*CFU – jednostka tworząca kolonię.


Jak stosować

Dorośli i dzieci powyżej 3 roku życia: 1 kapsułka dziennie.Kapsułki można przyjmować łącznie z posiłkiem lub na czczo. W przypadku stosowania SANPROBI STRESS u małych dzieci kapsułkę można otworzyć, a następnie rozpuścić jej zawartość w zimnym lub letnim płynie (np. w wodzie, herbacie, mleku). Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

W przypadku antybiotykoterapii zaleca się spożywanie SANPROBI STRESS wraz z rozpoczęciem przyjmowania antybiotyku i kontynuowanie suplementacji przez 14 kolejnych dni po zakończeniu antybiotykoterapii.


Ostrzeżenia

Produkt bezpieczny dla dzieci od 3 roku życia.Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Producent

Sanprobi Sp. z o.o. Sp. k.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.