Neospasmina Noc, syrop, 119 ml

Dostępny
8,50
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100007550

Neospasmina Noc, syrop, 119 ml jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, który zawiera w swoim składzie wyciąg płynny złożony z owoców głogu, korzeni kozłka, szyszek chmielu oraz ziela męczennicy o działaniu łagodne uspokajającym i ułatwiającym zasypianie

Działanie

Lek wykazuje łagodne działanie uspokajające i ułatwiające zasypianie.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany pomocniczo w leczeniu:

zaburzeń nerwowych takich jak łagodne stany napięcia i uczucia niepokoju
trudności z zasypianiem.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku SENOSPASMINA jeśli pacjent ma uczulenie na owoc głogu, korzeń kozłka, szyszki chmielu, ziele męczennicy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Senospasmma należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Lek szkodliwy dla osób z choroba alkoholową. Lek zawiera alkohol; należy wziąć to pod uwagę podczas stosowania u dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką. Nie stosować u pacjentów z uszkodzeniem mózgu i chorobami psychicznymi.

Stosowanie leku u dzieci

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane ze względu na brak danych.
U dzieci od 6 do 12 lat i młodzieży lek należy stosować pod kontrolą lekarza. Ze względu na zawartość alkoholu leku nie należy stosować u dzieci poniżej 6 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ze względu na zawartość etanolu leku nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Senospasmina jest przeznaczony do leczenia objawowego. Podanie doustne.

Dorośli: pomocniczo w leceniu zaburzeń nerwowych takich jak łagodne stany napięcia i uczucia niepokoju: dawka jednorazowa 15 ml (co odpowiada 18,9 g) syropu stosować 2 do 3 razy na dobę. Pomocniczo w leczeniu trudności z zasypianiem: dawka jednorazowa leku 20 ml (co odpowiada 25,1 g) syropu na pół do godziny przed snem.

Maksymalna dawka: 4 dawki jednorazowe (60 ml).

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania produktów zawierających korzeń kozłka mogą wystąpić dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, skurcze brzucha). Częstość nieznana.

Skład

Substancją czynną jest: wyciąg płynny złożony z owoców głogu (Crataegi fructus), korzeni kozłka (Valerianae radice), szyszek chmielu (Lupuli flore) i ziela męczennicy (Passiflorae herba).

100 g syropu zawiera 17 g wyciągu płynnego złożonego (1:1) z:
Crataegus monogyna Jacq.(Lindm.); Crataegus laevigata (Poir.) D.C. fructus (owoc głogu),
Valeriana officinalis L., radix (korzeń i kozłka),
Humulus lupulus L., flos (szyszka chmielu),
Passiflora incarnata L., herba (ziela męczennicy) w stosunku (36/36/18/10).
Ekstrahent: etanol 50% (V/V).

Substancje pomocnicze: sacharoza, sodu benzoesan (E211), esencja pomarańczowa, woda oczyszczona.

Preparat zawiera do 10% vol. etanolu.

 

Producent

„Herbapol-Lublin” S.A.
ul. Diamentowa 25, 20-471 Lublin

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.