Sensodyne Odbudowa i Ochrona, pasta do zębów z fluorkiem, 75 ml

Pasta z fluorkiem do wrażliwych zębów, wzmacnia zęby, zmniejsza ból.

Dostępny
29,99

O produkcie: Sensodyne Odbudowa i Ochrona, pasta do zębów z fluorkiem, 75 ml

100005055

Opis

Sensodyne Odbudowa i Ochrona Pasta do zębów z fluorkiem 75 ml

Właściwości

Pasta Sensodyne Odbudowa i Ochrona to wyrób medyczny wzbogacony o fluor (1450 ppm), który jest przeznaczony do pielęgnacji nadwrażliwych zębów. Sprawdzi się w przypadku osób odczuwających krótkotrwały, ostry i przenikliwy ból w różnych sytuacjach. Najczęściej dyskomfort pojawia się w czasie spożywania gorących, zimnych, słodkich i kwaśnych pokarmów, a nawet przy myciu zębów. Nadwrażliwość występuje na skutek odsłonięcia zębiny — dolegliwości prowadzącej do sytuacji, w której zakończenia nerwowe wewnątrz zęba mogą ulegać podrażnieniu w zetknięciu z czynnikami drażniącymi.

Formuła pasty Sensodyne Odbudowa i Ochrona została opracowana, aby wspierać odbudowę uszkodzeń i chronić przed dyskomfortem, który towarzyszy nadwrażliwości. Zawiera unikalny związek wapnia. Ponadto w preparacie wykorzystano technologię Novamin, która w kontakcie ze śliną rozpoczyna proces prowadzący do utworzenia warstwy ochronnej na odsłoniętej zębinie. Tworzy mocną, naprawczą powłokę zabezpieczającą kanaliki zębinowe. Skutkuje to uzyskaniem ulgi w nadwrażliwości i wzmocnieniem szkliwa. Pasta Sensodyne Odbudowa i Ochrona ma orzeźwiający i miętowy smak, który pozostawia w jamie ustnej długotrwałe uczucie świeżości.

Jak działa pasta Sensodyne Odbudowa i Ochrona?

Pasta zapewnia kompleksową pielęgnację jamy ustnej. Odbudowuje, wzmacnia i chroni zęby przed nadwrażliwością (przy stosowaniu 2 razy dziennie).

Jak stosować pastę Sensodyne Odbudowa i Ochrona?

Szczotkuj zęby pastą Sensodyne Odbudowa i Ochrona 2 do 3 razy dziennie. Pamiętaj, aby zakręcić tubkę po każdym zastosowaniu, co pozwoli uniknąć zawilgocenia produktu.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania pasty Sensodyne Odbudowa i Ochrona?

Jeśli zauważysz jakiekolwiek podrażnienia w czasie używania produktu, przerwij stosowanie. Przy przyjmowaniu fluoru z innych źródeł, skonsultuj się z lekarzem lub stomatologiem. Jeśli objawy wrażliwości utrzymują się lub podejrzewasz u siebie niedobór fluoru, również udaj się do specjalisty.


Skład INCI

Glycerin, PEG-8, Silica, Calcium Sodium Phosphosilicate (Novamin), Cocamidopropyl Betaine, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Monoflurophosphate, Aroma, Titanium Dioxide, Carbomer, Sodium Saccharin. Limonene.

Jak stosować

Stosować dwa, maksymalnie do trzech razy dziennie. Unikać połykania, wypluwając pastę. Zakręcić tubkę po każdym użyciu w celu zabezpieczenia pasty przed zawilgoceniem.

Pojemność

75 ml

Uwagi

Znak CE – zgodność z przepisami UE.
Zawiera monofluorofosforan sodu 1.08% (1450 ppm fluorku).
Zawiera Novamin.
Przechowywać w temperaturze otoczenia.
Zawsze przestrzegać informacji podanych na opakowaniu.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Wyłącznie do użytku w jamie ustnej.
U dzieci poniżej sześciu lat stosować ilość pasty wielkości ziarnka grochu pod kontrolą dorosłych, aby zminimalizować ryzyko połknięcia.
Przy przyjmowaniu fluoru z innych źródeł należy skonsultować się ze stomatologiem lub lekarzem.
Wrażliwość zębów może być objawem poważniejszego schorzenia, wymagającego interwencji lekarza dentysty. Jeżeli jej objawy utrzymują się lub nasilają, należy skonsultować się z lekarzem dentystą.
W razie wystąpienia podrażnienia - przerwać stosowanie.
Nie stosować jeśli folia zabezpieczająca jest uszkodzona.
Usunąć folię przed użyciem.

Seria

-

Producent

SmithKline Beecham Ltd.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.