Sensodyne ProSzkliwo Delikatne Wybielanie, pasta do zębów, 75 ml

Pasta do zębów z fluorkiem, wzmacnia i utwardza szkliwo, wybiela.

Dostępny
23,49

O produkcie: Sensodyne ProSzkliwo Delikatne Wybielanie, pasta do zębów, 75 ml

100005056

Opis

Sensodyne, ProSzkliwo Delikatne Wybielanie
Pasta do zębów z fluorkiem.
Pojemność 75 ml.

Właściwości

Problemy z dziąsłami i zużycie szkliwa mogą prowadzić do nadwrażliwości zębów. Degradacji powierzchni zębów, tzw. demineralizacji, sprzyjają kwasy zawarte w niektórych pokarmach. Spożywanie napoi bezalkoholowych i gazowanych, soków cytrusowych, napojów dla sportowców, napojów energetycznych, owoców cytrusowych, lagerów, piw czy win może prowadzić do zmiękczenia szkliwa i erozyjnego zużycia zębów. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o szkliwo, przestrzeganie zasad higieny i podejmowanie działań prewencyjnych.

Profesjonalna formuła pasty Sensodyne ProSzkliwo Delikatne Wybielanie zawiera starannie dobrane minerały, które wnikają głęboko w powierzchnię szkliwa, utwardzają je i wspomagają remineralizację. W ten sposób zabezpieczają zęby przed niszczącym działaniem kwasów cukrowych pochodzących z diety i hamują demineralizację. Dzięki temu szkliwo staje się mocniejsze, zdrowsze i jest lepiej chronione.

Pasta Sensodyne ProSzkliwo Delikatne Wybielanie zawiera fluorek sodu (1450 ppm fluorku), który pomaga utrzymać zęby w dobrej kondycji. Wbudowuje się w strukturę szkliwa i zwiększa jego wytrzymałość. Nasila mineralizację i wzmacnia zęby. Sprawia, że stają się bardziej odporne na próchnicę i oddziałanie szkodliwych kwasów, które prowadzą do nadwrażliwości. W składzie znajduje się też azotan potasu. Jest to substancja pomocna w zwalczaniu nadwrażliwości.

Jak działa pasta Sensodyne ProSzkliwo Delikatne Wybielanie?

Pasta Sensodyne ProSzkliwo Delikatne Wybielanie pomaga zachować mocne zęby i przynosi ulgę w nadwrażliwości. Przyczynia się do utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej i zapobiega erozji szkliwa zębów. Wzmacnia i utwardza szkliwo, jednocześnie pozbywając się przebarwień i przywracając zębom naturalną biel. Pasta Sensodyne ma przyjemny smak z nutą mięty, który odświeża oddech i zapewnia długotrwałe uczucie orzeźwienia.

Jak stosować pastę Sensodyne ProSzkliwo Delikatne Wybielanie?

Szczotkuj zęby pastą Sensodyne Delikatnie Wybielanie od 2 do 3 razy dziennie, unikając jej połykania.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania pasty Sensodyne ProSzkliwo Delikatne Wybielanie?

Jeśli w czasie używania pasty wystąpią u Ciebie podrażnienia, zrezygnuj ze stosowania produktu. Jeśli objawy wrażliwości utrzymują się lub nasilają oraz gdy podejrzewasz u siebie niedobór fluoru, skonsultuj się z lekarzem. Pasta Sensodyne Delikatnie Wybielanie nie jest odpowiednia dla dzieci poniżej 12. roku życia.


Skład INCI

Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Glycerin, Potassium Nitrate, PEG-6, Cocamidopropyl Betaine, Aroma, Titanium Dioxide, Xanthan Gum, Sodium Saccharin, Sodium Fluoride, Sodium Hydroxide, Limonene.
Zawiera fluorek sodu (1450 ppm fluorku), azotan potasu 5%.

Jak stosować

Zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Przeznaczenie

Pasta do zębów.

Pojemność

75 ml

Uwagi

Nie stosować u dzieci poniżej 12. lat, chyba że na wyraźne polecenie lekarza dentysty.
Zawsze przestrzegać informacji podanych na opakowaniu.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przy przyjmowaniu fluoru z innych źródeł należy skonsultować się ze stomatologiem lub lekarzem.
Nie stosować u dzieci poniżej 12. lat, chyba że na wyraźne polecenie lekarza dentysty.
Wrażliwość zębów może być objawem poważniejszego problemu, wymagającego interwencji lekarza dentysty. Jeżeli jej objawy utrzymują się lub nasilają, należy skonsultować się z lekarzem dentystą.
W razie wystąpienia podrażnienia - przerwać stosowanie.

Dystrybutor

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa

Producent

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.