Septinum, 30 tabletek do ssania

Wyrób medyczny, tabletki do ssania z wyciągiem z porostu islandzkiego.

Dostępny
16,99

Klienci kupili również

O produkcie: Septinum, 30 tabletek do ssania

100014813

Opis

Septinum, wyrób medyczny. Łagodzi kaszel i chrypkę. Nawilża i chroni gardło.

Właściwości

Wyrób medyczny Septinum ma postać tabletek do ssania przeznaczonych dla dzieci powyżej 6. roku życia i osób dorosłych. Preparat znajduje się w poręcznym opakowaniu w kształcie tuby.

Skład produktu Septinum bazuje na połączeniu starannie dobranych składników — kwasu hialuronowego i wyciągu z porostu islandzkiego. Substancje te powlekają błonę śluzową gardła i krtani ochronnym filmem hydrożelowym. Dzięki temu wspomagają ochronę śluzówki jamy ustnej przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, przyczyniając się do przywrócenia jej równowagi i podtrzymania fizjologicznej funkcji ochronnej.

  • Hialuronian sodu to fizjologiczna postać kwasu hialuronowego występująca naturalnie w ludzkich tkankach. Wykazuje zdolność wiązania cząsteczek wody. Odpowiada za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia i wpływa korzystnie na gojenie podrażnień śluzówki.
  • Porost islandzki zawiera cenne substancje odżywcze, które przyczyniają się do przywrócenia odpowiednich funkcji śluzówki jamy ustnej. Jest źródłem kwasów porostowych o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych. Dostarcza również polisacharydy i śluzy, które wspomagają działanie nawilżające, osłaniające i powlekające Porost islandzki pomaga więc minimalizować odruch kaszlowy i łagodzić objawy podrażnienia jamy ustnej. Jednocześnie wpływa korzystnie na redukowanie objawów towarzyszących przeziębieniu.

Jak działa Septinum?

Składniki zawarte w wyrobie medycznym Septinum pomagają łagodzić kaszel i chrypkę, jednocześnie wpływając na nawilżenie i ochronę gardła.

Kiedy brać Septinum?

Wyrób medyczny Septinum opracowano z myślą o niwelowaniu podrażnień błony śluzowej wywołanych suchością w jamie ustnej, wdychaniem dymu papierosowego, suchym kaszlem, chrypką, przebywaniem w pomieszczeniach o niskiej wilgotności czy nadwyrężaniem głosu w celach zawodowych (np. jako nauczyciel czy lektor).

Czy stosowanie Septinum w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji co do bezpieczeństwa spożywania wyrobu medycznego Septinum przez kobiety w ciąży.


Skład

Substancje czynne: jedna tabletka zawiera 16,5 mg hialuronianu sodu oraz 15 mg wyciągu z porostu islandzkiego (4:1).

Jak stosować

Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: 1 tabletkę ssać do całkowitego rozpuszczenia, w razie potrzeby kilka razy dziennie, maksymalnie 6 tabletek dziennie.

Przeznaczenie

Wyrób medyczny Septinum przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.

Ostrzeżenia

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Waga

Opakowanie zawiera 30 tabletek do ssania.

Dystrybutor

N.P.ZDROVIT SP. Z O.O.

Producent

Natur Produkt Pharma Sp. z o.o.
ul. Podstoczysko 30,
07-300 Ostrów Mazowiecka

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.