Septolete junior, 1,2 mg, 18 pastylek

Dostępny
14,59

O produkcie: Septolete junior, 1,2 mg, 18 pastylek

100006752

Opis

Lek Septolete Junior  to pastylki do ssania o smaku czereśniowym, działające miejscowo odkażająco.

Działanie

Zawiera środek odkażający – chlorek cetylopirydyniowy, który działa bakteriobójczo, działa również na niektóre wirusy i grzyby. Pastylki odkażają jamę ustną i gardło i w ten sposób łagodzą stany zapalne jamy ustnej i gardła. Dzięki dobrej rozpuszczalności chlorek cetylopirydyniowy dobrze przenika również do trudno dostępnych miejsc błony śluzowej jamy ustnej i gardła i hamuje tam rozwój bakterii.

Wskazania

Lek Septolete Junior zaleca się w miejscowym leczeniu lekkich zakażeń jamy ustnej i gardła (zapalenie gardła, zapalenie krtani, początkowy okres zapalenia migdałków podniebiennych).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorek cetylopirydyniowy lub na którykolwiek z pozostałych leków.
Nie stosować w przypadku ran i nadżerek w jamie ustnej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Pacjenci z cukrzycą powinni wziąć pod uwagę, że każda pastylka zawiera około 1 g maltitolu.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach które pacjent przyjmuje, przyjmował lub zamierza przyjmować w najbliższej przyszłości.

CiążaDawkowanie

Zalecana dawka dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat wynosi do 8 pastylek na dobę. Należy ssać pastylkę co 2 do 3 godzin. U dzieci w wieku powyżej 4 lat zaleca się do 4 pastylek na dobę, u dzieci w wieku 10-12 lat do 6 pastylek na dobę. Pastylki należy ssać co 3 do 4 godzin. Nie należy zażywać leku bezpośrednio przed lub w czasie jedzenia.

Skutki uboczne

Rzadko mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo- jelitowe, takie jak: nudności, biegunka, przede wszystkim w przypadku stosowania leku w dawkach większych niż zalecane. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, takie jak podrażnienie i wysypka.


Skład

1 pastylka zawiera: chlorek cetylopirydyniowy 1,2 mg. Pozostałe składniki leku to: maltitol płynny (sucha masa), maltitol, lewomentol, olejek cytrynowy, aromat dzikiej czerśni, barwnik naturalny czerwony (koszenila E120), glicerol, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu, tytanu ditlenek (E171), powidon, Capol 600.


Producent

Krka d.d.

Dystrybutor

KRKA Polska Sp. z o.o., ul. Równoległa 5, 02-235 Warszawa

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.