Septolete ultra pastyl.twarde 3mg+1mg 16 pastyl.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

17,40
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100006753

Działanie

Pastylki do ssania Septolete Ultra to produkt leczniczy stosowany miejscowo przy podrażnieniach gardła o różnej etiologii. Jest to lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i antyseptycznym. Substancje czynne w preparacie to chlorowodorek benzydaminy i chlorek cetylopirydyniowy. Stosowanie pastylek działa dezynfekująco na jamę ustną i gardło. Septolete Ultra zmniejsza objawy zapalenia gardła, krtani, dziąseł – ból, obrzęk i zaczerwienienie.

Wskazania

Septolete Ultra przeznaczony do stosowania jako lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i antyseptyczny w leczeniu podrażnienia gardła, jamy ustnej i dziąseł, w zapaleniu dziąseł oraz zapaleniu gardła i krtani.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Nie zaleca się stosować u kobiet w okresie ciąży. Ze względu na zawartość izomaltu osoby z rzadką dziedziczną nietolerancją fruktozy nie powinny przyjmować leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie można stosować Septolete Ultra w połączeniu ze związkami jonowymi, które zawarte są w paście do zębów, dlatego nie zaleca się zażywać produktu bezpośrednio przed myciem zębów lub po ich czyszczeniu. Pastylki przyjmować na godzinę przed jedzeniem lub godzinę po posiłku. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: zaleca się powoli ssać jedną pastylkę co 3 do 6 godzin (3-4 pastylki dziennie). Dzieci od 6. do 12. roku życia: ssać jedną pastylkę co 3 do 6 godzin (maksymalnie 3 pastylki dziennie). Nie należy przekraczać rekomendowanej dawki. Nie stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli po 3 dniach stosowania objawy nie miną lub nasilają się, należy skonsultować się z lekarzem.

Skutki uboczne

Podczas stosowania leku mogą występować działania niepożądane: reakcje nadwrażliwości, pieczenie lub suchość w jamie ustnej, niedoczulica jamy ustnej, skurcz oskrzeli, podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej, uczucie pieczenia jamy ustnej, pokrzywka, nadwrażliwość na światło.

Skład

Substancje czynne w jednej pastylce: chlorowodorek benzydaminy – 3 mg, chlorek cetylopirydyniowy – 1mg. Substancje pomocnicze: olejek eukaliptusowy, lewomentol, kwas cytrynowy bezwodny (E 330), sukraloza (E 995), izomalt (E 953), błękit brylantowy FCF (E 133).

Producent

KRKA D.D. NOVO MESTO

Dystrybutor

KRKA Polska Sp. z o.o., ul. Równoległa 5, 02-235 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.