SFD D3 (4000IU) + K2, suplement diety, 120 tabletek

Suplement diety w postaci tabletek zawierający w składzie witaminy D3 i K2.

Dostępny
24,51
Maksymalna dozwolona ilość: 1 szt.

O produkcie: SFD D3 (4000IU) + K2, suplement diety, 120 tabletek

100033398

Opis

Suplement diety zawierający witaminę D oraz K.


Właściwości

SFD D3+K2 to suplement uzupełniający dietę w ważne dla organizmu witaminy – D3 i K2. Pomagają one między innymi zachować zdrowe kości i zęby oraz wspomagają wchłanianie wapnia. Znajdująca się w składzie SFD D3+K2 witamina K2 występuje w postaci MK-7 z natto – japońskiej sfermentowanej soi. Jest to najlepiej przyswajana przez organizm forma tego składnika.

Witamina K2 odpowiada za transport wapnia do kości, zapobieganie jego odkładaniu się w naczyniach krwionośnych oraz za przeciwdziałanie zwapnieniu mięśnia sercowego. Wspomaga funkcjonowanie układu kostnego, regenerację kości po urazach, ich wzmocnienie i zwiększenie gęstości. Wspiera profilaktykę miażdżycy, pomaga zmniejszyć ryzyko udaru, zawału serca i osteoporozy – zwłaszcza u kobiet w wieku menopauzalnym. Witamina K2 bierze udział w procesie krzepnięcia krwi, a jej niedobór w organizmie może skutkować np. krwawieniem z dziąseł i problemami z gojeniem się ran.

Witamina D3 odpowiada za zdrowie kości, zębów i mięśni. Wspomaga regulację gospodarki fosforowo-wapniowej organizmu, przyswajanie wapnia i utrzymanie jego prawidłowego stężenia we krwi. Wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego, aktywność limfocytów T i walkę z infekcjami. Pomaga zmniejszyć ryzyko chorób cywilizacyjnych oraz wystąpienia nowotworów i regulować ciśnienie tętnicze.

Witamina D3 wspiera również regenerację neuronów, prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego oraz uczestniczy w regulacji metabolizmu tkanki kostnej. Pomaga utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi oraz zapobiegać zachorowaniu na cukrzycę. Jej niedobór w organizmie może powodować uczucie zmęczenia, bóle kostno-mięśniowe i problemy ze snem.

Jak działa SFD D3+K2?

SFD D3+K2 dostarcza organizmowi witaminy D3 i K2. Wspomagają one funkcjonowanie układu kostnego, mięśniowego, przyswajanie wapnia oraz profilaktykę chorób cywilizacyjnych.

Kiedy brać SFD D3+K2?

Po SFD D3+K2 możesz sięgnąć, aby uzupełnić swoją codzienną dietę w witaminę K2 i D3.


Tabela

Składniki  zalecana dzienna porcja % RWS * 
 Witamina K  50 µg  67%
 Witamina D  50 µg  1000%

*RWS- Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ryżowa, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; witamina K (menachinon-7 MK-7 pochodzący z Bacillus subtilis natto [soja]), witamina D (cholekalcyferol).


Jak stosować

Doustnie, podczas posiłku, popijając wodą. 


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: pół tabletki. 


Przeznaczenie

Suplementacja diety w składniki aktywne produktu. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych. 


Ostrzeżenia

Nie spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik produktu. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zbilansowany sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25-(OH)D we krwi i konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą. 


Dystrybutor

SFD Spóła Akcyjna,
ul. Zielonogórska 4,
45-323 Opole.


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.