Silaurum, silikonowy żel na blizny, 15 ml

Silikonowy żel na blizny skutecznie je zmniejsza oraz zabezpiecza.

Dostępny
23,50

Alternatywa od Dr. Maxa

Żel zawierający polidimetylosiloksan do stosowania na rozstępy i blizny.

O produkcie: Silaurum, silikonowy żel na blizny, 15 ml

100007648

Opis

Silaurum żel na blizny to preparat do stosowania na blizny różnego pochodzenia. Preparat można stosować w leczeniu nowych, jak i już istniejących blizn.

Właściwości

Silaurum żel to silikonowy żel z nanokoloidem złota. Jest przeznaczony do stosowania na blizny powstałe w wyniku procesu gojenia po wcześniejszym urazie mechanicznym, chemicznym lub termicznym, a także po stanach zapalnych. Produkt można wykorzystywać w ramach leczenia nowych, jak i już istniejących blizn.

Formuła preparatu Silaurum żel bazuje na silikonach (polisiloksany i cyklopentasiloksan) oraz nanokoloidzie złota.

  • Polisiloksany i cyklopentasiloksan tworzą niewidoczną warstwę ochronną, która zabezpiecza skórę przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych. Dodatkowo stanowi barierę zapewniającą zachowanie odpowiedniego nawilżenia i stwarzającą odpowiednie środowisko do prawidłowego i szybkiego gojenia się blizny.
  • Nanokoloid złota wspomaga syntezę kolagenu — głównego białka tkanki łącznej odpowiadającego za zachowanie napięcia, sprężystości, elastyczności i dobrej kondycji skóry. Kolagen stanowi ważny element budulcowy i wpływa na utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia. Ma więc ogromne znaczenie dla utrzymania odpowiedniej sprężystości i wyglądu skóry. Pełni też istotną rolę w procesie gojenia blizn. Nanokoloid złota, oprócz korzystnego wpływu na syntezę kolagenu, ma również właściwości przeciwzapalne. Ponadto wspomaga zwalczanie wolnych rodników odpowiedzialnych za szkodliwy dla komórek organizmu stres oksydacyjny.

Jak działa Silaurum żel?

Składniki wyrobu medycznego Silaurum żel uelastyczniają, zmiękczają i wygładzają blizny. Zmniejszają widoczność niedoskonałości skóry. Ponadto redukują uciążliwe uczucie swędzenia, zaczerwienienie i odbarwienia.

Kiedy stosować Silaurum żel?

Wyrób medyczny powstał z myślą o pielęgnacji różnego rodzaju blizn. Preparat możesz aplikować na blizny pooperacyjne, pourazowe, pooparzeniowe i potrądzikowe.

Jak długo można stosować Silaurum żel?

Stosuj wyrób medyczny tak długo, jak potrzebujesz. Dla uzyskania zadowalających rezultatów używaj preparatu 2 razy dziennie przez co najmniej 2 miesiące.


Skład

Polisiloksany, cyklopentasiloksan, nanokoloid złota, dwutlenek krzemu.

Dzienne spożycie

Niewielką ilość żelu nanieść na umytą i osuszoną powierzchnię blizny i delikatnie wmasować. Pozostawić do wyschnięcia. W przypadku niecałkowitego wchłonięcia preparatu, nadmiar usunąć.
Preparat stosować 2 razy dziennie, minimum 2 miesiące.

Przeznaczenie

Żel na blizny pooperacyjne, blizny pourazowe, blizny pooparzeniowe i blizny potrądzikowe

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie stosować na niezagojone rany i błony śluzowe, stosować wyłącznie na nieuszkodzoną skórę.
Nie stosować na nałożone wcześniej preparaty zawierające antybiotyki lub inne leki.

Waga

15 ml

Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

Solinea

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.