Simethicon Dr. Max, 80mg, 30 kapsułek

Wyrób medyczny w postaci kapsułek zawierający w składzie symetykon.

Dostępny
7,49

O produkcie: Simethicon Dr. Max, 80mg, 30 kapsułek

100033915

Opis

Wyrób medyczny zawierający 80 mg symetykonu w kapsułce miękkiej żelatynowej.


Właściwości

Simethicon 80 mg zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazów w jelitach, przez co ułatwia ich pękanie, a następnie wydalanie. Symetykon wykazuje działanie powierzchniowe i nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje chemiczne. Jest substancją farmakologicznie i fizjologicznie obojętną.

Wyrób może być stosowany u osób chorych na cukrzycę oraz u osób z zaburzeniami trawienia cukrów. Stosowanie wyrobu w okresie ciąży i karmienia piersią wymaga konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Ze względu na działanie symetykonu i brak jego wchłaniania z przewodu pokarmowego do organizmu, nie są spodziewane szkodliwe skutki stosowania wyrobu w okresie ciąży i karmienia piersią.


Skład

Składnikami otoczki są: żelatyna wieprzowa, glicerol. Wyrób medyczny nie zawiera cukru ani barwników.


Jak stosować

Kapsułki Simethicon 80 mg stosuje się doustnie, przed lub po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu (np. 1 szklanka wody). W trakcie stosowania preparatu nie zaleca się picia napojów gazowanych.


Dzienne spożycie

Objawy związane z napięciem i uciskiem w jelitach:

Dorośli: doraźnie, 1-2 kapsułki, 3–4 razy dziennie. Maksymalnie 8 kapsułek dziennie (640 mg symetykonu). Kobiety w ciąży: dawkowanie i sposób użycia według zaleceń lekarza lub farmaceuty. U osób chorych na cukrzycę nie jest wymagana zmiana dawkowania. Dzieci od 6 do 18 roku życia: doraźnie, 1 kapsułka, 3 razy dziennie. Maksymalnie 3 kapsułki dziennie (240 mg symetykonu).

Przygotowanie do badań diagnostycznych:

Dorośli: na 1 dzień przed planowanym badaniem diagnostycznym 1 kapsułka 3 razy dziennie, a w dniu badania diagnostycznego 2 kapsułki rano, na czczo. Kobiety w ciąży: dawkowanie i sposób użycia według zaleceń lekarza lub farmaceuty. U osób chorych na cukrzycę nie jest wymagana zmiana dawkowania. Dzieci od 6 do 18 roku życia: na 1 dzień przed planowanym badaniem diagnostycznym 1 kapsułka 3 razy dziennie, a w dniu badania diagnostycznego 2 kapsułki rano, na czczo.


Przeznaczenie

Wyrób medyczny Simethicon 80 mg przeznaczony jest do stosowania w celu łagodzenia uczucia pełności, uczucia wzdęcia, odbijania, dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów oraz powietrza w przewodzie pokarmowym, które powodują napięcie i ucisk w jelitach.

Simethicon 80 mg przeznaczony jest również do stosowania pomocniczo w celu przygotowania pacjentów do badań diagnostycznych jamy brzusznej (ultrasonografii, endoskopii, radiografii i kolonoskopii), w celu usunięcia z przewodu pokarmowego gazów i powietrza, co poprawia jakość uzyskiwanych obrazów.


Ostrzeżenia

  • nie wolno stosować więcej niż 8 kapsułek dziennie u dorosłych i 3 kapsułki dziennie u dzieci powyżej 6 roku życia
  • symetykon może zmniejszać biodostępność jednocześnie zażywanych leków
  • w przypadku konieczności jednoczesnego stosowania wyrobu z innymi lekami, należy zachować co najmniej godzinną przerwę pomiędzy zażyciem wyrobu medycznego Simethicon 80 mg i innych preparatów, w razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą
  • w przypadku jednoczesnego stosowania lewotyroksyny oraz symetykonu należy zachować 4-godzinny odstęp
  • jeżeli objawy nasilają się lub utrzymują się przez dłuższy czas, należy zasięgnąć porady lekarza
  • brak dostępnych danych na temat wpływu wyrobu na obsługę maszyn oraz kierowanie pojazdami
  • nie stosować wyrobu medycznego w przypadku nadwrażliwości na symetykon lub którykolwiek ze składników wyrobu
  • nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 roku życia
  • nie stosować w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego

Dystrybutor

Dr. MAX Sp. z o.o.
ul. Krzemieniecka 60a,
54-613 Wrocław


Producent

Dr. Max Pharma s.r.o.
Na Florenci 2116/15, Nove Mesto, 110 00 Praha 1, Republika Czeska

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.