Sinazol Dr.Max, szampon leczniczy, 60 g

Dostępny
27,88

O produkcie: Sinazol Dr.Max, szampon leczniczy, 60 g

100010058

Opis

Lek Sinazol to szampon leczniczy do stosowania na skórę o działaniu przeciwgrzybiczym.

Działanie

Substancją czynną leku jest ketokonazol. Lek zastosowany na skórę, przenika do organizmu w znikomych ilościach.

Wskazania

Łojotokowe zapalenie owłosionej skóry głowy. Łupież owłosionej skóry głowy.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Sinazol jeśli pacjent ma uczulenie na ketokonazol lub którykolwiek z pozostałych składników leku

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Sinazol należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Należy unikać kontaktu leku z oczami. Jeśli jednak to nastąpi, należy niezwłocznie przemyć oczy wodą.
W przypadku uprzedniego długotrwałego miejscowego leczenia kortykosteroidami, w celu uniknięcia nasilenia objawów choroby po zaprzestaniu ich stosowania, lekarz zaleci stopniowe (w ciągu 2 do 3 tygodni) wycofywanie się z leczenia kortykosteroidami. Na zbyt szybkie odstawienie kortykosteroidów skóra może zareagować zaczerwienieniem i swędzeniem. Sinazol można stosować
dopiero po upływie 2. tygodni od zakończenia miejscowego leczenia kortykosteroidami. Wątpliwości należy wyjaśnić z lekarzem.
Łupieżowi i łojotokowemu zapaleniu owłosionej skóry głowy, w leczeniu których stosuje się lek Sinazol, często towarzyszy wypadanie włosów, co również rzadko może mieć miejsce podczas stosowania leku Sinazol.


Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Przyjmowanie innych leków

Brak danych.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Sinazol może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią, gdy w opinii lekarza jest to zdecydowanie konieczne.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podanie na skórę.

Dorośli
O ile lekarz nie zaleci inaczej, w leczeniu łojotokowego zapalenia owłosionej skóry głowy i łupieżu owłosionej skóry głowy, należy stosować dwa razy w tygodniu przez 2 do 4 tygodni.
Profilaktycznie należy stosować jeden raz w tygodniu lub jeden raz co drugi tydzień. Owłosioną skóry głowy należy umyć 5 ml do 6 ml (1 łyżeczka) szamponu leczniczego rozcieńczonego w niewielkiej ilości wody. Rozcieńczony szampon leczniczy wcierać dokładnie w skórę głowy i włosy, następnie pozostawić na 3 do 5 minut, a następnie spłukać.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować u dzieci i młodzieży.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko (występujące u 1 do 10 na 10 000 pacjentów) może wystąpić miejscowe podrażnienie, uczucie swędzenia i pieczenia, przesuszenie lub przetłuszczenie włosów.
Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów) obserwowano zmianę koloru włosów, przede wszystkim uszkodzenia chemiczne i siwienie włosów.

Skład

Substancją czynną jest ketokonazol. 1 g leku zawiera 20 mg ketokonazolu.
Pozostałe składniki leku to: sodu eteru laurylowego siarczan, disodu eter laurylosulfobursztynowy, dietanoloamid kwasów tłuszczowych oleju kokosowego (Cocomide DEA), zhydrolizowanego kolagenu hydroksypropylu - laurylodimetyloamoniowy chlorek, makrogolu 120 metyloglukozy dioleinian, sodu chlorek, sodu wodorotlenek, kwas solny stężony, imidomocznik, azorubina
(Acid Red 2C) E 122, woda oczyszczona.

Producent

Wytwórca:

Tallinna Farmaatsiatehase AS
Tondi 33, 11316 Tallinn, Estonia

Podmiot odpowiedzialny:

Dr. Max Pharma s.r.o.
Na Florenci 2116/15
110 00 Praga
Republika Czeska


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.