Sinulan Express Forte Junior, areozol do nosa, 20 ml

Marka: SINULAN

Aerozol do nosa zawierający Captomucil, tzn. roztwór izotoniczny.

Dostępny
32,05

Klienci kupili również

O produkcie: Sinulan Express Forte Junior, areozol do nosa, 20 ml

100010126

Opis

Aerozol do nosa zawierający CAPTOMUCIL w postaci roztworu izotonicznego.

Właściwości

Sinulan Express Forte Junior to wyrób medyczny w postaci roztworu izotonicznego przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia, młodzieży i osób dorosłych. Produkt zawiera starannie dobrane, naturalne składniki, które wspomagają prawidłowe działanie górnych dróg oddechowych i pomagają przywrócić odpowiedni komfort oddychania.

Formuła wyrobu medycznego Sinulan Express Forte Junior bazuje na opatentowanym składniku Captomucil. Zawiera on aktywną cząsteczkę, której substratem jest substancja pochodzenia naturalnego — chitozan. Jej właściwości są zbliżone do mucyny będącej budulcem śluzu znajdującego się w drogach oddechowych. Chitozan wpływa na zmniejszenie lepkości wydzieliny zalegającej w przewodach nosowych, ułatwiając jej usunięcie.

Skład wyrobu medycznego Sinulan Express Forte Junior wzbogacono o dekspantenol (prowitaminę B5). W organizmie ulega on przemianie do kwasu pantotenowego stanowiącego istotny składnik koenzymu A, który uczestniczy w odbudowie nabłonka. Dekspantenol wspomaga regenerację śluzówki i wspiera proces gojenia podrażnień. Wykazuje właściwości łagodzące i kojące, przyczyniając się do zmniejszenia pieczenia i dyskomfortu towarzyszącego przeziębieniu lub suchości śluzówki.

Jak działa Sinulan Express Forte Junior?

Składniki zawarte w wyrobie medycznym Sinulan Express Forte Junior pomagają udrożnić nos dziecka już w 30 sekund*.

Kiedy stosować Sinulan Express Forte Junior?

Sięgnij po wyrób medyczny w stanach zapalnych, np. przy zapaleniu błony śluzowej nosa czy zapaleniu zatok. Produkt sprawdza się również przy nadmiernej suchości nosa oraz u dzieci zmagających się z katarem.

Jak długo można stosować Sinulan Express Forte Junior?

Wyrób medyczny nie powinien być stosowany dłużej, niż przez 30 dni pod rząd. Jeśli po pewnym czasie stosowania objawy nie ustąpią, skonsultuj się z lekarzem.

Czy stosowanie Sinulan Express Forte Junior w ciąży jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży, kwestię stosowania wyrobu medycznego omów z lekarzem.

*https://www.stadapoland.pl/produkty/wyroby-medyczne/sinulan-express-forte-junior


Skład

CAPTOMUCIL, woda, kwas chlorowodorowy, sacharynian sodu, chlorek sodu, aromat miętowy, dekspantenol, sól sodowa metyloparabenu (nipagina).

Jak stosować

1-2 dawki aerozolu do 4 razy na dobę (w zależności od wieku).

Przeznaczenie

Wspomagająco w stanach zapalnych, takich jak zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok oraz w przypadku kataru lub suchości nosa. Produkt przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia.

Ostrzeżenia

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3. roku życia. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zaleconych dawek. Nie należy stosować preparatu przez okres dłuższy niż 30 kolejnych dni. Jeżeli objawy nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować w wypadku nietolerancji preparatu. Nie należy stosować produktu w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników, np. chitozan pochodzenia roślinnego.

Dystrybutor

STADA PHARM SP. Z O.O.

Producent

Walmark

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.