Sinulan Express Forte, wyrób medyczny stosowany w leczeniu zapalenia zatok i kataru, 15 ml

Marka: SINULAN

Wyrób medyczny – spray do nosa, łagodzi obrzęk, nawilża śluzówkę.

Dostępny
30,70

Klienci kupili również

O produkcie: Sinulan Express Forte, wyrób medyczny stosowany w leczeniu zapalenia zatok i kataru, 15 ml

100005100

Opis

Sinulan Express Forte to wyrób medyczny do stosowania na błonę śluzową jamy nosowej, który łagodzi obrzęk i podrażnienia śluzówki nosa, zapewnia jej właściwe nawilżenie, udrażnia nos.

Właściwości

Sinulan Express Forte to wyrób medyczny w postaci aerozolu do nosa. Formuła produktu bazuje na naturalnym składniku aktywnym Filmogen II generacji zawierającym mieszankę glicerolu i tanin roślinnych. Skład wzbogacono o olejki eteryczne łagodzące stany obrzękowe nosa.

Substancje znajdujące się w recepturze preparatu Sinulan Express Forte pomagają odblokowywać i udrażniać przewody nosowe w przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych. Przyczyniają się do eliminacji wydzieliny uniemożliwiającej właściwe działanie zatok, wspierając zmniejszenie ciśnienia i dolegliwości bólowych. Ponadto tworzą ochronną warstwę, która chroni śluzówkę nosa przed przesuszeniem, podrażnieniem i oddziaływaniem szkodliwych czynników środowiskowych. 

  • Glicerol przyczynia się do usunięcia wirusów i bakterii z powierzchni nabłonka. Wykazuje też silne właściwości nawilżające.
  • Taniny roślinne to wielkocząsteczkowe składniki wyciągów roślinnych o właściwościach przeciwwirusowych. Po połączeniu się z cząsteczką patogennego mikroorganizmu uniemożliwiają jego wniknięcie do organizmu. Taniny wchodząc w interakcję z polisacharydami znajdującymi się na powierzchni ściany komórkowej drobnoustrojów, powodują uszkodzenie zewnętrznej struktury bakterii i jej obumarcie.

Wyrób medyczny Sinulan Express Forte nie wysusza i nie podrażnia delikatnej śluzówki nosa. Jest wysoce bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych.

Kiedy stosować Sinulan Express Forte?

Sięgnij po wyrób medyczny Sinulan Express Forte, jeśli występują u Ciebie objawy zapalenia zatok przynosowych i nieżytu nosa. Produkt jest odpowiedni dla dzieci powyżej 12. roku życia, młodzieży i osób dorosłych.

Jak długo można stosować Sinulan Express Forte?

Wyrób medyczny Sinulan Express Forte może być stosowany długotrwale (powyżej 7 dni), aż do momentu całkowitego ustąpienia objawów.

Czy stosowanie Sinulan Express Forte w ciąży jest bezpieczne?

Wyrób medyczny Sinulan Express Forte jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.


Skład

Glicerol, woda, hydroksypropyloceluloza, olejki eteryczne z: Mentha piperita, Eucalyptus globulus, Thymus satureioides, Rosmarinus officinalis

Jak stosować

Przed zastosowaniem wyrobu dokładnie oczyścić nos.
Wstrząsnąć butelką.
Zdjąć nasadkę ochronną.
Naciskać pompkę aplikatora (raz lub dwa) do momentu, aż pojawi się mgiełka preparatu.
Delikatnie włożyć aplikator do jednego otworu nosowego, aplikować 2-3 razy do każdego otworu nosowego podczas wdechu. Powtarzać czynność 2-3 razy dziennie, a w razie potrzeby częściej, aż do całkowitego wyzdrowienia.
Nałożyć nasadkę ochronną po każdorazowym użyciu.

Dzienne spożycie

Preparat można stosować od 2 do 3 razy dziennie.

Ostrzeżenia

Preparat przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.

Waga

15 ml

Dystrybutor

Walmark Sp. z o.o., ul. Teatralna 9, 41-200 Sosnowiec

Producent

Vitrobio

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.