Unimer Baby NaCl 0,9%, sól fizjologiczna, 50 ampułek x 5 ml

Wyrób medyczny, sól fizjologiczna w ampułkach. Do higieny nosowej.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

15,43

Alternatywa od Dr. Maxa

Roztwór soli fizjologicznej w ampułkach do higieny soczewek kontaktowych.

O produkcie: Unimer Baby NaCl 0,9%, sól fizjologiczna, 50 ampułek x 5 ml

100005612

Opis

Wyrób medyczny przeznaczony do użytku miejscowego. Nie powoduje podrażnień. Stosowany jest w czasie nieżytu nosa, nawadnia i oczyszczania błony śluzowej, usuwając związany z przesuszeniem dyskomfort.

Właściwości

Unimer Baby należy stosować w ramach pielęgnacji i higieny nosa. Ponadto zaleca się wykorzystywanie go w celu przemywania ran i oczu oraz nawilżania i oczyszczania błony śluzowej nosa w czasie kataru. Można stosować u noworodków od 1 dnia życia, niemowląt, dzieci i osób dorosłych.

Wyrób nie nadaje się do iniekcji.

Co to jest Unimer Baby?

Unimer Baby to wodny roztwór chlorku sodu (NaCl) o stężeniu 0,9% – czyli sól fizjologiczna – w wygodnych ampułkach po 5 ml. To tzw. roztwór izotoniczny, który ma takie samo stężenie, co płyn międzykomórkowy lub łzy. Dzięki temu jest doskonale tolerowany przez błony śluzowe (np. spojówki czy błony wyścielające górne drogi oddechowe).

Czy sól fizjologiczną Unimer Baby można stosować do oczu?

Unimer Baby może byś stosowany do nawilżania lub przemywania oczu. Preparat sprawdza się w wielu sytuacjach, wśród których można wymienić:

 • noszenie soczewek kontaktowych,
 • długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach zadymionych, klimatyzowanych lub ogrzewanych,
 • praca przed monitorem,
 • zespół suchego oka,
 • zapalenie spojówek.

Czy Unimer Baby można stosować do inhalacji?

Sól fizjologiczna Unimer Baby nadaje się do inhalacji. Taki zabieg można zrobić z wykorzystaniem specjalnego urządzenia (inhalatora). Sprężarka zmienia roztwór w chłodną, delikatną mgiełkę, którą należy wdychać przez maskę lub ustnik. Większość modeli zawiera w komplecie dwie maski – jedną dla dorosłych i jedną dla dzieci, więc przeprowadzenie zabiegu nie powinno sprawić Ci większych problemów. Jeśli nie masz takiego sprzętu, użyj miski z gorącą, parującą wodą i ręcznika.

Inhalacje z soli fizjologicznej przynoszą ulgę w czasie przeziębienia, kaszlu, zatkanego nosa czy alergii. Oczyszczanie kanałów nosowych preparatem sprawdza się przede wszystkim u niemowląt i małych dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie wydmuchać nosa. Poza tym to dobra profilaktyka zakażeń zatok przynosowych*.

Oprócz tego inhalacja z soli fizjologicznej Unimer nawilża przesuszone błony śluzowe u osób, które przez dłuższy czas oddychają pozbawionym wilgotności powietrzem.

Czy sól fizjologiczna Unimer Baby pomaga na zatkany nos i katar u dziecka?

Zatkany nos u dzieci zazwyczaj jest spowodowany infekcjami wirusowymi (rzadko bakteryjnymi). U niemowląt najczęściej objawia się to:

 • niepokojem w czasie ssania,
 • przerywaniem jedzenia w celu złapania oddechu ustami,
 • problemami ze snem,
 • kaszlem (spływanie wydzieliny po tylnej ścianie nosa),
 • bólem gardła (oddychanie ustami przyczynia się do wysychania błon śluzowych górnego odcinka dróg oddechowych),
 • zaburzeniami węchu.

Nie da się ukryć, że niedrożność przewodów nosowych bardzo negatywnie wpływa na samopoczucie dzieci i niemowląt. Maluchy stają się przez to zaniepokojone, kapryśne i płaczliwe.

Częste i delikatne przepłukiwanie nosa solą fizjologiczną taką jak Unimer  to zalecane postępowanie pielęgnacyjne w przypadku zatkanego nosa u dzieci**. Zabieg należy powtarzać kilka razy dziennie, dostosowując częstotliwość do objawów. Nawilżanie błon śluzowych metodą inhalacji czy stosowanie wody morskiej również przynosi ulgę przy zatkanym nosie. Poza tym trzeba dbać o podawanie dziecku odpowiedniej ilości płynów, częste wietrzenie pomieszczeń i utrzymywanie temperatury ok. 20°C. Pamiętaj, że do podrażnienia błony śluzowej dochodzi również przy biernym paleniu.

* https://www.mp.pl/pacjent/otolaryngologia/choroby/choroby-nosa-i-zatok/179617,zapalenie-zatok-przynosowych

** https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/lista/118665,inhalowanie-dziecka-sola-fizjologiczna


Skład

Chlorek sodu 0,9 g, woda oczyszczona

Jak stosować

Produkt należy stosować w ramach pielęgnacji i higieny nosa. Ponadto zaleca się wykorzystywanie go w celu przemywania ran i oczu oraz nawilżania i oczyszczania błony śluzowej nosa w czasie kataru. Można stosować u noworodków od 1 dnia życia, niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Stosować miejscowo. Zawartość jednej ampułki należy wykorzystywać tylko raz.

Dzienne spożycie

Sól fizjologiczna może być stosowana do:
codziennej higieny nosa i oczu, w dawce od 1 do 6 przemyć dziennie, w zależności od potrzeb.

Przeznaczenie

Wyrób medyczny przeznaczony do użytku miejscowego, działa na bazie chlorku sodu czyli soli fizjologicznej.

Dystrybutor

A & D PHARMA POLAND SP. Z O.O.

Producent

A&D Pharma

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.