Solik, spray do nosa z ektoiną, 20 ml

Spray do nosa, woda morska z dodatkiem ektoiny, na stany zapalne.

Dostępny
17,59

O produkcie: Solik, spray do nosa z ektoiną, 20 ml

100009816

Opis

Izotoniczny spray do nosa z ektoiną.

Właściwości

Błony śluzowe nosa pełnią wiele ważnych funkcji. Odpowiadają m.in. za filtrowanie, nawilżanie i ogrzewanie wdychanego powietrza, zanim dostanie się dalej — do tchawicy czy płuc. Aby być w pełni sprawne, muszą stale utrzymywać odpowiednią wilgotność mimo ciągłego przepływu powietrza. Na wysuszenie i uszkodzenie błony śluzowej nosa są szczególnie narażone osoby często przebywające w pomieszczeniach słabo nawilżonych lub w warunkach nagłych wahań temperatury. Za kluczowy czynnik w niwelowaniu zaburzeń pracy błon śluzowych uznaje się stosowanie preparatów nawilżających i sprzyjających regeneracji śluzówki.

Do takich produktów zalicza się wyrób medyczny Solik spray, który zawiera ektoinę i sól morską. Ektoina to występująca w przyrodzie naturalna cząsteczka zabezpieczająca komórki. Odpowiada za łagodzenie stanów zapalnych i stabilizowanie błon komórkowych. Preparat ma formę roztworu izotonicznego, który pomaga nawilżyć suchą i podrażnioną śluzówkę nosa.

Wyrób medyczny nie zawiera konserwantów i nie wywołuje efektu przyzwyczajenia.

Jak działa Solik spray?

Składniki preparatu Solik spray pomagają łagodzić objawy towarzyszące m.in. zespołowi suchego nosa.  Skutecznie wspierają niwelowanie symptomów tej dolegliwości. Wspomagają redukcję stanów zapalnych spowodowane przez suchą i podrażnioną śluzówkę nosa. Ponadto ograniczają tworzenie się strupów i łagodzą uczucie swędzenia czy pieczenia.

Kiedy stosować Solik spray?

Produkt Solik spray możesz stosować w celu ochrony błony śluzowej przed wysychaniem lub wsparcia regeneracji śluzówki nosa. Preparat zaleca się aplikować również profilaktycznie, np. osobom przebywającym w pomieszczeniach o niskiej wilgotności, ogrzewanych lub klimatyzowanych.

Jak długo można stosować Solik spray?

Po otwarciu nie stosuj przez okres dłuższy niż 6 tygodni.

Czy stosowanie Solik spray w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma danych dotyczących stosowania sprayu przez kobiety w ciąży. Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, przed użyciem preparatu skonsultuj się z lekarzem.


Skład

ektoina, sól morska, woda, bufor fosforanowy.

Przeznaczenie

Preparat to spray do nosa przeznaczony do stosowania w profilaktyce i leczeniu objawów zespołu suchego nosa.

Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

Solinea

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.