SolphaDermol, eliminuje zmiany skórne mięczaka zakaźnego, 2 ml

Płyn z wodorotlenkiem potasu do usuwania zmian po mięczaku zakaźnym.

Dostępny
35,66

O produkcie: SolphaDermol, eliminuje zmiany skórne mięczaka zakaźnego, 2 ml

100005209

Opis

Do usuwania zmian skórnych mięczaka zakaźnego.

Właściwości

Wyrób medyczny SolphaDermol ma postać roztworu przeznaczonego do zewnętrznej aplikacji na zmiany skórne wywołane przez wirusa mięczaka zakaźnego. Nasadka zamykająca opakowanie została wyposażona w plastikową szpatułkę do aplikacji produktu, co ułatwia stosowanie. Skład wyrobu medycznego bazuje na tzw. potasie żrącym (wodorotlenku potasu). 

Mięczak zakaźny to schorzenie będące konsekwencją zarażenia wirusem mięczaka zakaźnego (molluscum contagiosum virus – MCV). W przebiegu choroby obserwuje się niewielkie zmiany skórne w postaci grudek lub guzków z charakterystycznym wgłębieniem, którym czasem towarzyszy świąd i tkliwość. Ich rozmiar zmienia się wraz z rozwojem choroby i przeważnie dochodzi do 3-5 mm. Wirus przenosi się drogą płciową, poprzez bezpośredni kontakt z osobą chorą, a także poprzez używanie wspólnych przedmiotów. Na wystąpienie schorzenia są szczególnie narażone osoby o obniżonej odporności.

Potas zawarty w wyrobie medycznym SolphaDermol przyczynia się do uszkodzenia zainfekowanych komórek i powoduje miejscową reakcję obronną skóry w miejscu występowania brodawek. Celem stosowania preparatu jest wywołanie bezbolesnego zapalenia w obszarze objętym chorobą. W chwili ustąpienia stanu zapalnego zmiany skórne mięczaka również ulegają wygojeniu.

Wyrób medyczny SolphaDermol nie powinien być stosowany na guzki, na których występuje już stan zapalny. Produktu nie należy też aplikować na zwykłe brodawki, brodawki starcze, znamiona, odciski czy inne zrogowacenia skóry.

Kiedy stosować SolphaDermol?

Wyrób medyczny SolphaDermol opracowano z myślą o usuwaniu wykwitów skórnych spowodowanych przez wirusa mięczaka zakaźnego.

Jak długo można stosować SolphaDermol?

Możesz stosować wyrób medyczny SolphaDermol maksymalnie przez 14 kolejnych dni. Po tym czasie zaprzestań używania preparatu, nawet jeśli nie pojawił się stan zapalny wskazujący na proces gojenia, i skonsultuj się z lekarzem.

Czy stosowanie SolphaDermol w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma danych co do bezpieczeństwa użycia wyrobu medycznego SolphaDermol przez kobiety w ciąży.


Skład

1 ml zawiera 50 mg wodorotlenku potasu.
Inne składniki- woda oczyszczona.

Jak stosować

Stosować 2 razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem) za pomocą szpatułki niewielką ilość preparatu na guzki, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Przeznaczenie

Do stosowania na wykwity skórne mięczaka zakaźnego.

Ostrzeżenia

Solphadermol nie jest przeznaczony do leczenia brodawek zwykłych. Jeśli nie jesteś pewien, czy u Ciebie lub Twojego dziecka występuje mięczak zakaźny, czy brodawki zwykłe, przed użyciem preparatu skonsultuj się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Solphadermol jest dobrze tolerowany, gdy używany jest zgodnie z zaleceniami. Jednak podobnie jak inne preparaty może wywoływać efekty uboczne.
Częste: krótkotrwałe podrażnienie skóry, a zwłaszcza zaczerwienienie i uczucie lekkiego pieczenia w miejscu aplikacji. Podrażnienie pojawia się natychmiast po zastosowaniu preparatu i zanika po kilku minutach. Intensywność podrażnień skóry zależy od wrażliwości skóry oraz od ilości zastosowanego preparatu. Z tego powodu należy przestrzegać instrukcji stosowania oraz aplikować preparat w małych ilościach. Przemijające reakcje zapalne z zaczerwienieniem oraz świądem w miejscach występowania guzków mięczaka są wywoływane w celu wygojenia guzków. W przebiegu gojenia mogą powstawać strupy.
Sporadyczne: przemijające odbarwienia lub przebarwienia się blizn zwiększa się, gdy guzki mięczaka są drapane lub wyciskane.
Jeżeli wystąpią inne działania niepożądane niż te opisane w niniejszej ulotce, należy zaprzestać stosowania preparatu Solphadermol i poinformować lekarza. W razie potrzeby może on zlecić dalsze postępowanie.

Waga

2 ml

Dystrybutor

Solpharma Sp. z o.o., ul. Zwycięzców 42/93, 03-938 Warszawa

Producent

Arzneimittel und Consilium GmbH

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.