Solus Nano, nawilżający roztwór do jamy ustnej, 200 ml

  • Dobrze nawilżający roztwór do jamy ustnej z chrząstnicą kędzierzawą.
Dostępny
29,35

O produkcie: Solus Nano, nawilżający roztwór do jamy ustnej, 200 ml

100008162

Opis

Solus Nano, roztwór do płukania ust.


Właściwości

Solus Nano to wyrób medyczny – intensywnie nawilżający roztwór do jamy ustnej przeznaczony dla osób zmagających się z suchością jamy ustnej spowodowaną różnymi czynnikami. Odpowiednia dawka roztworu to 5 mililitrów. Można rozprowadzić go po całej jamie ustnej językiem bądź przy użyciu nasączonego wacika. Ilość wykorzystanego roztworu może być delikatnie mniejsza bądź większa, w zależności od tego, jak nasilone są objawy. Solus Nano jest wyrobem zawierającym między innymi glicerynę i wyciąg z chrząstnicy kędzierzawej.

Wyciąg z chrząstnicy kędzierzawej posiada łagodny smak. Dzięki wysokiej zawartości związków polisacharydowych tworzy na powierzchni jamy ustnej powlekającą warstwę ochronną. Takie działanie zapewnia ukojenie i przyjemne uczucie nawilżenia śluzówki. Poza tym, ekstrakt zawiera cenne witaminy A, B1, B2, B6, B12, C i PP, a także minerały, takie jak magnez, wapń, fosfor, cynk, żelazo, miedź i mangan.

Zawarta w produkcie gliceryna także posiada właściwości nawilżające. W połączeniu z ekstraktem z chrząstnicy kędzierzawej zapewnie jeszcze wyższą skuteczność Solus Nano.

Jak działa Solus Nano?

Wyrób medyczny intensywnie nawilża jamę ustną i łagodzi podrażnienia oraz dolegliwości bólowe. Może także wspomóc walkę z infekcjami bakteryjnymi oraz wirusowymi.

Kiedy brać Solus Nano?

Zaleca się stosowanie preparatu osobom zmagającym się z suchością jamy ustnej, która spowodowana może być na przykład chemioterapią lub radioterapią. Produkt może być także wykorzystywany wspomagająco w celach nawilżających, np. w przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych.

Jak długo można stosować Solus Nano?

Solus Nano można stosować, dopóki istnieje taka potrzeba, czyli utrzymuje się suchość jamy ustnej.

Czy stosowanie Solus Nano w ciąży jest bezpieczne?

Stosowanie wyrobu medycznego w czasie ciąży jest bezpieczne, jednak warto poprzedzić je konsultacją z lekarzem.


Skład

woda oczyszczona, wyciąg z chrząstnicy kędzierzawej, gliceryna, chlorek sodu, sorbitol, nanokoloid srebra, nanokoloid miedzi, karboksymetyloceluloza.

Jak stosować

W zależności od potrzeb stosować kilka razy dziennie lub według zaleceń lekarza. Odmierzyć miarką 5ml roztworu (optymalna ilość). Rozprowadzić dokładnie językiem po całej powierzchni jamy ustnej. Nadmiar roztworu wypluć. Można również delikatnie nasączyć wacik roztworem i rozprowadzić w jamie ustnej. W zależności od potrzeb można odmierzyć i zastosować większą ilość płynu.Preparat należy stosować po posiłku aby zapewnić jego pełną skuteczność.Preparat może być przewlekle stosowany.

Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

Solinea Sp. z o.o. Sp. K.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.