Solwax Active, krople do uszu aktywnie usuwające woskowinę, 15 ml

Krople do uszu skutecznie i szybko usuwające złogi woskowiny usznej.

Dostępny
20,99

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Solwax Active, krople do uszu aktywnie usuwające woskowinę, 15 ml

100005210

Opis

Solwax Active skutecznie usuwa złogi woskowiny usznej.

Właściwości

Solwax Active to krople do uszu aktywnie wspomagające usuwanie woskowiny usznej, zmniejszające ryzyko wystąpienia zapalenia ucha. Produkt przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 12. roku życia. Cechuje się unikalną formułą i wygodną formą. Zawiera nadtlenek karbamidu, który po aplikacji preparatu do przewodu słuchowego zewnętrznego uwalnia aktywny tlen i powoduje oderwanie woskowiny od skóry w tym obszarze. Obecne w produkcie niejonowe związki powierzchniowo czynne zmiękczają woskowinę i wzmacniają działanie preparatu, który całkowicie usuwa zalegającą woskowinę uszną. Solwax Active wykazuje też działanie zapobiegawcze, ponieważ przeciwdziała powstawaniu korków woskowinowych.

Krople do uszu Solwax Active można stosować profilaktycznie, aby zapobiec tworzeniu się złogów woskowinowych. Używać je można również w przypadku wystąpienia korka woskowinowego. Zalecane są osobom uprawiającym sporty wodne, ponieważ eliminują efekt zalegania wody w kanale ucha po kąpieli. Istnieją pewne przeciwwskazania do używania Solwax Active. Należą do nich bolesność ucha, perforacja błony bębenkowej, uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu oraz przewlekłe stany zapalne ucha środkowego i przewodu słuchowego. Każde opakowanie kropli powinno być stosowane wyłącznie przez jedną osobę.

Kiedy stosować Solwax Active?

Preparat stosuje się celem usunięcia złogów woskowiny usznej oraz zapobiegania ich ponownemu nagromadzeniu. Gdy w uchu zbierze się duża ilość woskowiny, powstaje tzw. czop. Wiąże się to z pogorszeniem słuchu, niekiedy pojawiają się też mniej lub bardziej dotkliwe dolegliwości bólowe, uczucie rozpierania lub zatkanego ucha czy szumy uszne. Solwax Active poprzez usunięcie złogów woskowiny zapobiega wystąpieniu wymienionych objawów.

Jak długo można stosować Solwax Active?

Producent nie podaje zaleceń dotyczących długości stosowania preparatu. Należy stosować się do wytycznych z ulotki. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zasięgnąć w tej kwestii porady lekarza lub farmaceuty.

Jak działa Solwax Active?

Produkt zmiękcza i usuwa zalegającą w uchu wydzielinę. Ponadto przeciwdziała jej ponownemu nagromadzeniu. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zapalenia ucha, do którego doprowadzić może nieprawidłowa higiena i obecność czopa woskowinowego w uchu.

Czy stosowanie Solwax Active w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety ciężarne. W związku z tym w razie chęci użycia go w okresie ciąży wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym. To samo tyczy się okresu karmienia piersią.


Skład

Glycerin 1,2-propanediol, Carbamide peroxide, Ethylenediaminetetraacetic, Acid Disodium Salt, Ethylene Alcohol, Sodium citrate

Jak stosować

Przed użyciem należy buteleczkę ogrzać w dłoni, jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, należy wkroplić do ucha 5-10 kropli, odczekać kilka minut, można zatkać ucho wacikiem.

Dzienne spożycie

Zabieg należy powtarzać przez cztery dni rano i wieczorem.

Przeznaczenie

Preparat jest przeznaczony dla osób chcących pozbyć się problemu zalegania woskowiny usznej.

Waga

15 ml

Dystrybutor

Solinea, Elizówka 65, Hala I, 21-003 Ciecierzyn

Producent

AROKAN Trade and Science Sp. Jawna

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu