Sonol

  (2)

Sonol to linia leków OTC, które stworzone zostały przez polskie przedsiębiorstwo Elanda Pharma. Firma o ponad 25-letniej obecności na rynku zajmuje się wytwarzaniem produktów leczniczych i suplementów diety o wszechstronnym działaniu. Preparaty Sonol uzupełniają leczenie chorób zakaźnych skóry.

Sortuj według

  Sonol – na specyficzne dolegliwości skóry

  Choroby zakaźne skóry przez wielu uważane są wyłącznie za problemy natury estetycznej. Okazuje się jednak, że zakażenie takim schorzeniem może doprowadzić do rozprzestrzenienia się wirusów, bakterii lub grzybów, co jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, niemowląt oraz osób starszych. Aby móc temu zapobiec, znane marki farmaceutyczne starają się opracowywać coraz nowsze rozwiązania, które wspierają leczenie chorób zakaźnych skóry. Przykładem tego są leki bez recepty Sonol. W portfolio producenta znajdują się m.in. preparaty na opryszczkę, maści na zajady.

  Leki Sonol zalecane są do stosowania pomocniczego w leczeniu chorób infekcyjnych skóry, za wyjątkiem otwartych ran i rozległych zmian skórnych, charakterystycznych m.in. dla łuszczycy. Jak podkreśla marka Sonol, preparaty te przyczyniają się do złagodzenia objawów typowych dla opryszczki wargowej, kurzajek oraz czyraków. Jest to możliwe głównie za sprawą starannie opracowanego składu, który bazuje na sprawdzonych składnikach aktywnych, takich jak kwas salicylowy, mentol oraz tymol.

  Jak działają leki bez recepty Sonol?

  Sonol słynie z wszechstronnego działania, które pomaga w niwelowaniu owrzodzeń i swędzących miejsc, rozwijających się m.in. na wargach chorego. Ze względu na dużą zawartość kwasu salicylowego (stężenie 21 mg/1 ml) preparat Sonol wspiera leczenie brodawczaków, bez ryzyka powstawania blizn i podrażnień skóry. Tymol jest z kolei substancją odpowiedzialną za odkażanie ran i błony śluzowej jamy ustnej, a także łagodzenie świądu oraz ropnych wyprysków. Lewomentol działa z kolei chłodząco, co w rezultacie łagodzi uczucie swędzenia i pieczenia skóry.

  Należy jednak pamiętać, że produkty te są przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia. Nie powinny ich stosować również osoby przyjmujące inne preparaty zawierające składniki złuszczające, np. rezorcynę lub siarkę.