Starazolin HydroBalance PPH, krople do oczu, 10 ml

Wyrób medyczny w postaci kropli do oczu na suchość, zmęczenie oczu.

Dostępny
24,99

O produkcie: Starazolin HydroBalance PPH, krople do oczu, 10 ml

100011643

Opis

Starazolin Hydrobalance PPH to wyrób medyczny zawierający hialuronian sodu, który jest naturalnym składnikiem łez.

Właściwości

Krople Starazolin HydroBalance PPH wykazują skuteczne i długotrwałe działanie nawilżające. Przynoszą szybką ulgę przy odczuwaniu suchości, podrażnienia, zmęczenia oczu oraz uczucia piasku pod powiekami. Preparat Starazolin HydroBalance PPH jest szczególnie wskazany w przypadku:

- narażenia narządu wzroku na działanie drażniących czynników środowiskowych takich jak: kurz, dym, promieniowanie UV, ciepło (centralne ogrzewanie, sauna), klimatyzacja, wiatr, kosmetyki, chlorowana woda

- obniżonej częstości mrugania spowodowanej oglądaniem telewizji, czytaniem lub u osób wymagających długotrwałej koncentracji wzroku min. długotrwała praca przed ekranem monitora, prowadzenie samochodu itp.

- zbyt małej ilości łez lub zmiany ich składu m. in. u osób mających zespół suchego oka oraz powyżej 40 roku życia

- osób noszących soczewki kontaktowe.

Krople Starazolin HydroBalance PPH mogą być stosowane przez osoby noszące soczewki kontaktowe wszystkich typów - po konsultacji z lekarzem okulistą.

Jakie właściwości mają krople do oczu Starazolin HydroBalance PPH?

Krople Starazolin HydroBalance PPH mają właściwości nawilżające i kojące. Szybko łagodzą uczucie suchości, podrażnienia i zmęczenia oczu. Pomagają zredukować nieprzyjemne wrażenie piasku pod powiekami. Nawilżają oczy długotrwale i skutecznie, dlatego są pomocne w zmniejszaniu objawów zespołu suchego oka. Redukują uporczywą suchość oczu i pieczenie. Nawilżające właściwości produktu pozwalają też na odświeżenie wzroku i poprawę widzenia, szczególnie gdy oczy bardzo męczą się w trakcie pracy.

W składzie preparatu Starazolin HydroBalance PPH znajduje się hialuronian sodu – pochodna kwasu hialuronowego. Substancja wykazuje silne właściwości nawilżające. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w oku, a także w innych tkankach ludzkiego ciała. Wiąże on spore objętości wody, tworząc na powierzchni oka warstwę nawilżającą i ochronną. Powstała warstwa utrzymuje się przez długi czas. Kwas hialuronowy zwiększa też przyleganie filmu łzowego do powierzchni oka. Krople do oczu z przedstawioną substancją uzupełniają film łzowy. Nie wpływają na jego produkcję ani go nie zastępują. Oznacza to, że w czasie stosowania nawilżających kropli z kwasem hialuronowym oczy nie przestają produkować łez.

Czy Starazolin HydroBalance PPH ma konserwanty?

Tak, w kroplach Starazolin HydroBalance PPH zastosowano bezpieczny środek konserwujący. Dzięki jego obecności produkt może być używany do 8 tygodni od otwarcia butelki. Zaleca się aplikowanie kropli przed założeniem soczewek, aby zminimalizować powodowaną przez akcesoria suchość oczu. Nie powinno się jednak stosować produktu z konserwantami bezpośrednio na soczewkę – lepszym wyborem w przypadku takiego zastosowania będą krople do oczu bez konserwantów.

Jak długo można stosować krople do oczu Starazolin HydroBalance PPH?

Krople aplikuje się miejscowo do worka spojówkowego, podając 1-2 krople 3-5 razy na dobę. Starazolin HydroBalance PPH to produkt, który można stosować długotrwale i regularnie. Zaleca się aplikować go zawsze wtedy, gdy odczuwa się suchość i pieczenie oczu. Krople z kwasem hialuronowym mogą być stosowane często, dlatego że uzupełniają naturalny film łzowy, ale nie wpływają na jego wydzielanie. W trakcie stosowania produktu oko nie przestanie więc niespodziewanie produkować łez.

Krople Starazolin należy zużyć w ciągu 8 tygodni od pierwszego otwarcia butelki. Co więcej, jeśli po użyciu produktu objawy takie jak suchość i pieczenie oczu nie ustępują albo się nasilają, należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.


Skład

Hialuronian sodu, chlorek sodu, kwas borowy, tetraboran sodu, edetynian disodu, poliheksanid (PHMB), woda wysokooczyszczona.

Jak stosować

Krople Starazolin Hydrobalance należy stosować miejscowo do worka spojówkowego.Zwykle podaje się 1 lub 2 krople, od 3 do 5 razy na dobę.

Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki.


Przeznaczenie

Krople do oczu polecane są szczególnie w przypadku:
  • Oczu narażonych na działanie czynników środowiskowych m.in. kurz, dym, promieniowanie UV, klimatyzacja, wiatr;
  • Obniżonej częstości mrugania wynikającej z oglądania telewizji, czytania, długotrwałej pracy przed komputerem;
  • Małej ilości łez lub zmiany ich składu m.in. u osób mających zespół suchego oka oraz u osób powyżej 40. roku życia;
  • Korzystania z soczewek kontaktowych.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować w przypadku zmiany zabarwienia lub zmętnienia roztworu. Jeżeli banderola nakrętki jest zerwana, lub opakowanie jest uszkodzone, nie należy używać preparatu. Nie należy mieszać ani rozcieńczać kropli z innymi płynami, ponieważ może to wpłynąć na utratę sterylności oraz zmianę skuteczności kropel. Nie stosować po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu. Zużyć w ciągu 8 tygodni od pierwszego otwarcia butelki. Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

W przypadku jednoczesnego stosowania innych kropli do oczu, krople Starazolin HydroBalance należy stosować na końcu, zachowując 5 minut przerwy od podania poprzedniego preparatu.


Możliwe skutki uboczne

Preparat jest dobrze tolerowany. U niektórych osób może wystąpić zaczerwienienie spojówek, uczucie pieczenia lub przemijające „zamglenie" widzenia. W przypadku pojawienia się nie ustępującego uczucia dyskomfortu lub podrażnienia należy przerwać stosowanie kropel i skontaktować się z lekarzem specjalistą

Waga

2 x 5 ml netto

Dystrybutor

WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.

Producent

POLFA WARSZAWA
Karolkowa 22/24
Warszawa

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.