Starazolin HydroBalance PPH, krople do oczu, 10 ml

Dostępny
20,51
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100011643

Starazolin Hydrobalance PPH to wyrób medyczny zawierający hialuronian sodu, który jest naturalnym składnikiem łez.

Właściwości

Krople Starazolin HydroBalance PPH wykazują skuteczne i długotrwałe działanie nawilżające. Przynoszą szybką ulgę przy odczuwaniu suchości, podrażnienia, zmęczenia oczu oraz uczucia piasku pod powiekami. Preparat Starazolin HydroBalance PPH jest szczególnie wskazany w przypadku:
- narażenia narządu wzrok na działanie drażniących czynników środowiskowych takich jak: kurz, dym, promieniowanie UV, ciepło (centralne ogrzewanie, sauna), klimatyzacja, wiatr, kosmetyki, chlorowana woda
- obniżonej częstości mrugania spowodowanej oglądaniem telewizji, czytaniem lub u osób wymagających długotrwałej koncentracji wzroku min. długotrwała praca przed ekranem monitora, prowadzenie samochodu itp.
- zbyt małej ilości łez lub zmiany ich składu m. in. u osób mających zespół suchego oka oraz powyżej 40 roku życia
- osób noszących soczewki kontaktowe.

Krople Starazolin HydroBalance PPH mogą być stosowane przez osoby noszące soczewki kontaktowe wszystkich typów - po konsultacji z lekarzem okulistą.

Skład

Hialuronian sodu, chlorek sodu, kwas borowy, tetraboran sodu, edetynian disodu, poliheksanid (PHMB), woda wysokooczyszczona.

Jak stosować

Krople Starazolin Hydrobalance należy stosować miejscowo do worka spojówkowego.Zwykle podaje się 1 lub 2 krople, od 3 do 5 razy na dobę.

Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki.

Przeznaczenie

Krople do oczu polecane są szczególnie w przypadku:
  • Oczu narażonych na działanie czynników środowiskowych m.in. kurz, dym, promieniowanie UV, klimatyzacja, wiatr;
  • Obniżonej częstości mrugania wynikającej z oglądania telewizji, czytania, długotrwałej pracy przed komputerem;
  • Małej ilości łez lub zmiany ich składu m.in. u osób mających zespół suchego oka oraz u osób powyżej 40. roku życia;
  • Korzystania z soczewek kontaktowych.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować w przypadku zmiany zabarwienia lub zmętnienia roztworu. Jeżeli banderola nakrętki jest zerwana, lub opakowanie jest uszkodzone, nie należy używać preparatu. Nie należy mieszać ani rozcieńczać kropli z innymi płynami, ponieważ może to wpłynąć na utratę sterylności oraz zmianę skuteczności kropel. Nie stosować po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu. Zużyć w ciągu 8 tygodni od pierwszego otwarcia butelki. Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

W przypadku jednoczesnego stosowania innych kropli do oczu, krople Starazolin HydroBalance należy stosować na końcu, zachowując 5 minut przerwy od podania poprzedniego preparatu.

Możliwe skutki uboczne

Preparat jest dobrze tolerowany. U niektórych osób może wystąpić zaczerwienienie spojówek, uczucie pieczenia lub przemijające „zamglenie" widzenia. W przypadku pojawienia się nie ustępującego uczucia dyskomfortu lub podrażnienia należy przerwać stosowanie kropel i skontaktować się z lekarzem specjalistą

Waga

2 x 5 ml netto

Producent

POLFA WARSZAWA
Karolkowa 22/24
Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.