Sterilux

  (25)

Sterilux to marka wyrobów medycznych w postaci kompesów jałowych z gazy. Należy do producenta Hartmann działającego na polskim rynku od ponad 25. lat. Ma on własny zakład produkcyjny w miejscowości Libidza, gdzie wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i systemy do wytwarzania akcesoriów do leczenia ran.

Sortuj według

Kompresy jałowe z gazy Sterilux

Marka Sterilux oferuje wyroby medyczne do opieki ambulatoryjnej i domowej. To kompresy jałowe z gazy dostępne w różnych rozmiarach. Nadają się do opatrywania ran, a także oczyszczania skóry lub aplikacji maści i kremów. Wykonane w 100% z gazy bawełnianej nie zawierają alergenów. Są miękkie i delikatne dla skóry, umożliwiając jej swobodne oddychanie. Bielone bez użycia chloru nie powodują podrażnień. Wyjaławiane radiacyjnie gwarantują sterylne warunki użycia. Składane w systemie ES zawierają dodatkowo podwinięte do środka brzegi, które przeciwdziałają strzępieniu nitek.

Szeroki wybór kompresów z gazy w naszej ofercie

Możesz uzupełnić swoją domową apteczkę o wysokiej jakości kompresy jałowe z gazy Sterilux. Znajdziesz u nas wyroby medyczne do jednorazowego użytku, zarówno 13-, jak i 17-nitkowe, których właściwości możesz dopasować do własnych potrzeb. Do wyboru pozostają kompresy o wymiarach 5 x 5, 7,5 x 7,5 i 10 x 10 cm, dlatego można dopasować je do ran o różnej wielkości i umiejscowieniu. Znajdą zastosowanie podczas leczenia skaleczeń i oparzeń, a także tamowania krwi czy zabezpieczenia ran po zabiegach chirurgicznych, ambulatoryjnych albo kosmetycznych.

Jakie właściwości mają kompresy jałowe z gazy?

Ze względu na wyjaławianie radiacyjne kompresy z gazy Sterilux nadają się do bezpośredniego kontaktu z raną. Zabezpieczają ją przed wnikaniem potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów i wspierają prawidłowy proces gojenia. Gaza bawełniana jest miękka w dotyku. Jej porowate włókna wchłaniają krew oraz wysięki z rany, pozwalając na wytworzenie strupa. Można wykorzystywać ją także w celach dezynfekcyjnych oraz higienicznych w obrębie ran. Nadaje się do stosowania razem z innymi akcesoriami opatrunkowymi, takimi jak przylepce, plastry oraz bandaże. Sprawdź Sterilux, kompresy z gazy bawełnianej, jałowe, 17-nitkowe, 12 warstw, 10 cm x 10 cm.