Succus Hyperici Phytopharm, 2,425 g/2,5 ml, płyn doustny, 100 ml

Dostępny
13,69

O produkcie: Succus Hyperici Phytopharm, 2,425 g/2,5 ml, płyn doustny, 100 ml

100008099

Opis

Succus Hyperici Phytopharm, 2,425 g/2,5 ml, płyn doustny, 100 ml zawiera w składzie sok ze świeżego ziela dziurawca, stabilizowany etanolem.


Działanie

Succus Hyperici Phytopharm jest produktem leczniczym w postaci płynu do stosowania doustnego.
Succus Hyperici Phytopharm jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym przeznaczonym do stosowania w wymienionym poniżej wskazaniu wynikającym wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.


Wskazania

Lek stosowany tradycyjnie w niestrawności.


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Succus Hyperici Phytopharm
- w przypadku nadwrażliwości na ziele dziurawca,
- w przypadku uszkodzeń wątroby np. w wyniku choroby alkoholowej, po zatruciach – ze względu na zawartość etanolu w preparacie,
- u osób po transplantacjach organów oraz zakażonych wirusem HIV otrzymujących inhibitory proteazy-1 (np. indynawir),
- nie stosować przy nadwrażliwości na promienie ultrafioletowe.

Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości.

Produkt naturalny – podczas przechowywania może tworzyć się osad.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Succus Hyperici Phytopharm należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Succus Hyperici Phytopharm, ponieważ dawka jednorazowa leku (2,5 ml) zawiera ok. 0,6 g etanolu, co stanowi odpowiednik ok. 6 ml wina i ok. 15 ml piwa. Preparat może powodować szkodliwe działanie u osób uzależnionych od alkoholu. Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę u osób z grupy wysokiego ryzyka, jak: pacjenci z uszkodzeniami wątroby czy cierpiący na padaczkę.

Przyjmowanie preparatów z dziurawca może powodować uczulenie na światło słoneczne, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, dlatego nie zaleca się bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne w czasie stosowania preparatów z dziurawca.


Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na zawartość etanolu oraz brak odpowiedniej ilości danych nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przyjmowanie innych leków

Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się równoczesnego stosowania leku Succus Hyperici Phytopharm z innymi lekami mogącymi mieć niekorzystny wpływ na wątrobę.
Preparat może powodować obniżenie poziomu następujących leków we krwi: cyklosporyny, indynawiru oraz innych inhibitorów proteazy-1 lub inhibitorów transkryptazy, fenprokumonu, warfaryny, teofiliny i digoksyny. Nie zaleca się stosowania preparatów z dziurawca łącznie ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny. Sok z dziurawca może osłabiać działanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.


Ciąża

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią oraz wpływu na płodność. Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Dorośli:
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy przyjmować do 3 razy dziennie po 2,5 ml leku rozcieńczonego w niewielkiej ilości wody.

Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat:
Nie zaleca się stosowania.

Czas stosowania:
Jeśli objawy nie ustąpią po 7 dniach, należy skonsultować się z lekarzem.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Succus Hyperici Phytopharm jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Succus Hyperici Phytopharm
W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Succus Hyperici Phytopharm mogą wystąpić objawy związane z zawartością etanolu. Stosowanie leku niezgodne z zaleconym dawkowaniem może powodować szkodliwe działanie przy uszkodzeniu wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu oraz w chorobach umysłowych.
Przedawkowanie preparatu może nastąpić przy zastosowaniu dużo większych dawek niż terapeutyczne lub zbyt długim stosowaniu i może objawiać się reakcjami fototoksycznymi, takimi jak wysypka, świąd, rumień.

Pominięcie zastosowania leku Succus Hyperici Phytopharm
W przypadku pominięcia dawki leku Succus Hyperici Phytopharm należy kontynuować zalecane dawkowanie, nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko mogą wystąpić łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, niepokój, zmęczenie, bóle głowy lub reakcje alergiczne.
U osób z jasną karnacją mogą wystąpić podczas stosowania leku odczyny zapalne skóry (wysypka, rumień).


Skład

Sok stabilizowany ze świeżego ziela dziurawca sporządzony etanolem (1:1)
- Hyperici herbae recentis succus (1:1)
-100 ml
Zawartość etanolu w produkcie leczniczym wynosi 25-35 %

Producent

Phytopharm Klęka S.A.
Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą
Polska


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.