Succus Taraxaci Phytopharm, 4,85 g/5 ml, płyn doustny, 100ml

Dostępny
15,49

O produkcie: Succus Taraxaci Phytopharm, 4,85 g/5 ml, płyn doustny, 100ml

100007839

Opis

Succus Taraxaci Phytopharm, 4,85 g/5 ml, płyn doustny, 100ml to płyn doustny. Substancję czynną leku stanowi sok ze świeżego korzenia mniszka lekarskiego stabilizowany etanolem (Taraxaci radicis recentis succus).


Działanie

Succus Taraxaci Phytopharm jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym przeznaczonym do stosowania w wymienionych wskazaniach wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.
Wskazania do stosowania
Lek stosowany tradycyjnie w:
- niestrawności,
- braku apetytu,
- pomocniczo jako łagodny środek moczopędny.


Wskazania

Succus Taraxaci Phytopharm jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym przeznaczonym do stosowania w wymienionych wskazaniach wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Lek stosowany tradycyjnie w:
- niestrawności,
- braku apetytu,
- pomocniczo jako łagodny środek moczopędny.


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Succus Taraxaci Phytopharm
- w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub korzeń mniszka lekarskiego lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej złożonych - Compositae),
- w niedrożności dróg żółciowych,
- w zapaleniu dróg żółciowych,
- w chorobach wątroby,
- w kamieniach żółciowych,
- w czynnej chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy,
- w innych schorzeniach dróg żółciowych.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Succus Taraxaci Phytopharm należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.

Pacjenci z uszkodzeniem nerek, cukrzycą i chorobami serca nie powinni stosować z powodu ryzyka podwyższenia poziomu potasu we krwi.

Jeśli podczas stosowania leku pojawią się takie objawy, jak: gorączka, bolesne oddawanie moczu, skurcze oraz krew w moczu, należy skonsultować się z lekarzem.

Ten lek zawiera 1,3 g alkoholu (etanolu) w każdej jednostce dawkowania (5 ml).

Ilość alkoholu w 5 ml tego leku jest równoważna 33 ml piwa lub 13 ml wina.

Ilość alkoholu w tym leku prawdopodobnie nie będzie miała wpływu na dorosłych i młodzież. Jeśli pacjent jest uzależniony od alkoholu, powinien poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.


Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się równoczesnego stosowania leku Succus Taraxaci Phytopharm z innymi lekami mogącymi mieć niekorzystny wpływ na wątrobę.

Alkohol w tym leku może zmieniać działanie innych leków. Jeśli pacjent przyjmuje inne leki, powinien poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i karmienia piersią.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, lek należy przyjmować doustnie 3 razy na dobę po 5 ml, rozcieńczony w niewielkiej ilości wody.
Dzieci w wieku poniżej 12 lat:
Nie zaleca się stosowania.

Czas stosowania:
Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 14 dni lub ulegną pogorszeniu, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Succus Taraxaci Phytopharm jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Succus Taraxaci Phytopharm
Nie są znane przypadki zastosowania większych dawek preparatów zawierających wyciąg z mniszka. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie zastosowania leku Succus Taraxaci Phytopharm
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, Succus Taraxaci Phytopharm może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania może wystąpić ból żołądka, nadkwaśność oraz reakcje alergiczne. Częstotliwość ich występowania nie jest znana.


Skład

Co zawiera lek Succus Taraxaci Phytopharm
100 ml leku zawiera 100 ml soku ze świeżego korzenia mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale Weber ex Wigg., radix) stabilizowany etanolem (Taraxaci radicis recentis succus (1:1)). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% (V/V), woda.
Produkt zawiera 25-35% (V/V) etanolu.


Producent

Phytopharm Klęka S.A.
Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą
Polska


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.