Succus Urticae, płyn doustny, 100 ml

8,93
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100007828

Succus Urticae Phytopharm przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na doświadczeniu płynącym z długiego okresu stosowania.

Ciąża

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią oraz wpływu na płodność. Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat stosowania leku: przyjmować 3 razy dziennie po 2,5 - 5 ml, rozcieńczony niewielką ilością wody. Lek odmierzyć za pomocą dołączonej miarki.
Jeśli objawy nasilają się lub nie ustają przez 14 do 28 dni należy skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Succus Urticae Phytopharm jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą wystąpić łagodne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, wymioty, biegunka) i reakcje alergiczne (np. świąd, wysypka, pokrzywka). Częstotliwość występowania tych objawów nie jest znana.

Działanie

Działa moczopędnie i rozkurczowo,zwiększa wydalanie chlorków, mocznika oraz szkodliwych produktów przemiany materii,działa przeciwzapalnie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Bezpośrednio po zastosowaniu Succus Urticae Phytopharm alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Z tego powodu lek może zaburzyć bezpieczne prowadzenie i nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych oraz nie należy obsługiwać żadnych urządzeń mechanicznych i posługiwać się niebezpiecznymi narzędziami bezpośrednio po przyjęciu leku. Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.

Producent

Phytopharm Klęka SA

Przeciwwskazania

Nie stosować w terapii "płuczącej" przy obrzękach spowodowanych nieprawidłową pracą serca i nerek.

Nie stosować leku u osób z nadwrażliwością na ziele pokrzywy. Nie stosować w przypadku, gdy zalecane jest ograniczenie spożycia płynów (np. w poważnych chorobach serca lub nerek).
Ze względu na zawartość etanolu oraz braku danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania nie należy stosować leku u dzieci poniżej 12 lat.


Skład

sok ze świeżego ziela pokrzywy stabilizowany etanolem (1:1) (Urticae herbae succus)– 100 ml. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny – etanol 96 % V/V, woda.
Zawartość etanolu w produkcie leczniczym wynosi 20-25 % V/V.

Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na zawartość etanolu oraz braku danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania nie należy stosować leku u dzieci poniżej 12 lat.

Wskazania

Lek stosowany wspomagająco do zwiększenia diurezy w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych oraz pomocniczo w łagodnych dolegliwościach reumatycznych

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.