Succus Urticae Phytopharm, 2,425 g/2,5 ml, płyn doustny, 100 ml

Dostępny
10,42

O produkcie: Succus Urticae Phytopharm, 2,425 g/2,5 ml, płyn doustny, 100 ml

100007828

Opis

Succus Urticae Phytopharm, 2,425 g/2,5 ml, płyn doustny, 100 ml zawiera w składzie sok ze świeżego ziela pokrzywy, który jest tradycyjnie stosowany jako środek o działaniu moczopędnym.


Wskazania

Lek stosowany wspomagająco w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych w celu zwiększenia ilości wydalanego moczu i poprawienia przepływu w drogach moczowych oraz pomocniczo w łagodnych dolegliwościach reumatycznych.
Succus Urticae Phytopharm przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na doświadczeniu płynącym z długiego okresu stosowania.


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Succus Urticae Phytopharm
- u osób z nadwrażliwością na ziele pokrzywy,
- w przypadku, gdy zalecane jest ograniczenie spożycia płynów (np. w poważnych chorobach serca lub nerek).


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Succus Urticae Phytopharm należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Succus Urticae Phytopharm, ponieważ dawka jednorazowa - 2,5 ml zawiera do 490 mg etanolu, co odpowiada ok. 5 ml wina i 12,5 ml piwa. Dawka 5 ml leku zawiera do 980 mg etanolu, co odpowiada ok. 10 ml wina i 25 ml piwa.
Lek jest szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość etanolu w produkcie należy wziąć pod uwagę lecząc kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci, a także osoby z grupy wysokiego ryzyka, jak: pacjenci z chorobami wątroby czy cierpiący na padaczkę.
Pacjenci cierpiący na cukrzycę lub nadciśnienie tętnicze powinni zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem leku.

Lek nie powinien być stosowany w przypadkach ostrego zapalenia stawów, gdyż leczenie wymaga nadzoru lekarskiego.

Jeśli bólom stawów towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie lub gorączka należy skonsultować się z lekarzem.

W przypadku, gdy podczas stosowania leku Succus Urticae Phytopharm, dolegliwości ze strony dróg moczowych nasilą się lub wystąpią takie objawy jak: gorączka, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, bóle skurczowe lub krew w moczu, należy zasięgnąć porady lekarskiej.


Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na zawartość etanolu oraz braku danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania nie należy stosować leku u dzieci poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Interakcje z innymi lekami nie są znane.

Nie zaleca się stosowania Succus Urticae Phytopharm łącznie z lekami syntetycznymi o działaniu moczopędnym. Z powodu zawartości witaminy K w zielu pokrzywy pacjenci leczeni lekami antykoagulacyjnymi powinni zasięgnąć porady lekarskiej przed zastosowaniem leku Succus Urticae Phytopharm.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.


Ciąża

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią oraz wpływu na płodność. Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat stosowania leku: przyjmować 3 razy dziennie po 2,5 - 5 ml, rozcieńczony niewielką ilością wody. Lek odmierzyć za pomocą dołączonej miarki.

Jeśli objawy nasilają się lub nie ustają przez 14 do 28 dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Succus Urticae Phytopharm jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Succus Urticae Phytopharm
W przypadku zastosowania znacznie większej dawki leku Succus Urticae Phytopharm niż zalecana mogą wystąpić objawy uboczne związane z zawartością etanolu.
Dotychczas nie odnotowano przypadków przedawkowania leku Succus Urticae Phytopharm.

Pominięcie zastosowania leku Succus Urticae Phytopharm
W przypadku pominięcia dawki leku Succus Urticae Phytopharm należy kontynuować zalecane dawkowanie, nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą wystąpić łagodne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, wymioty, biegunka) i reakcje alergiczne (np. świąd, wysypka, pokrzywka). Częstotliwość występowania tych objawów nie jest znana.


Skład

Co zawiera lek Succus Urticae Phytopharm
- sok ze świeżego ziela pokrzywy stabilizowany etanolem (1:1) (Urticae herbae succus) – 100 ml. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny – etanol 96 % V/V, woda.
Zawartość etanolu w produkcie leczniczym wynosi 20-25 % V/V.


Producent

Phytopharm Klęka S.A.
Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą
Polska


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.