Supremin Max 1,5mg/ml, syrop, 150 ml

Dostępny
31,09

O produkcie: Supremin Max 1,5mg/ml, syrop, 150 ml

100006512

Opis

Nazwa Supremin Max
Nazwa międzynarodowa Butamirati citras
Dawka 1,5 mg/ml
Postać syrop
Wielkość opakowania 150 ml
Działanie/właściwości
  • przeciwkaszlowe

Supremin Max 1,5mg/ml, syrop, 150 ml to lek zawierający substancję czynną butamiratu cytrynian. Jest ona nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym.


Działanie

Jak działa Supremin Max syrop?

Lek Supremin Max w postaci syropu zawiera jako substancję czynną cytrynian butamiratu, który jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela.


Wskazania

Kiedy brać Supremin Max syrop?

Supremin MAX w postaci syropu stosowany jest w objawowym leczeniu ostrego, suchego kaszlu.


Przeciwwskazania

Nie stosować leku Supremin MAX:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na butamiratu cytrynian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli pacjent ma objawy ciężkiego zahamowania czynności ośrodka oddechowego,
  • w pierwszym trymestrze ciąży.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania Supremin MAX należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Ze względu na hamowanie odruchu kaszlu przez butamiratu cytrynian, należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych.

Lek Supremin MAX zawiera sorbitol, glicerol, etanol, sodu benzoesan i sód
Sorbitol
Supremin MAX zawiera 2,25 g sorbitolu w 5 ml syropu.
Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta (lub jego dziecka) nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancję fruktozy, rzadką chorobę genetyczną, w której organizm pacjenta nie rozkłada fruktozy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku lub podaniem go dziecku. Sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna: 2,6 kcal/g sorbitolu.
Glicerol
Lek może powodować ból głowy, zaburzenia żołądkowe i biegunkę.
Etanol
Ten lek zawiera 7 mg alkoholu (etanolu) w 5 ml syropu. Ilość alkoholu w 5 ml tego leku jest równoważna mniej niż 0,2 ml piwa lub 0,1 ml wina. Maksymalna jednorazowa dawka stosowana u dorosłych (15 ml syropu) zawiera 21 mg etanolu, co jest równoważne 0,6 ml piwa lub 0,3 ml wina.
Mała ilość alkoholu w tym leku nie będzie powodowała zauważalnych skutków.
Sodu benzoesan
Lek zawiera 5 mg sodu benzoesanu w 5 ml syropu.
Sód
Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na 5 ml syropu, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek Supremin MAX może powodować zawroty głowy lub senność. W związku z tym należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.


Stosowanie leku u dzieci

Leku Supremin MAX nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych, ponieważ może to prowadzić do zalegania wydzieliny w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych.


Ciąża

Czy stosowanie Supremin Max syrop w ciąży jest bezpieczne?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lek Supremin MAX jest przeciwskazany w pierwszym trymestrze ciąży.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować doustnie, nie dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Do opakowania leku dołączona jest miarka umożliwiająca odmierzenie odpowiedniej ilości syropu. Miarkę do dawkowania syropu należy umyć i wysuszyć po każdorazowym użyciu.

Zalecana dawka:
• Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 5 ml syropu trzy razy na dobę;
• Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 10 ml syropu trzy razy na dobę;
• Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 15 ml syropu trzy razy na dobę;
• Dorośli: 15 ml syropu cztery razy na dobę.

Leku Supremin MAX nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku
W przypadku zastosowania większej dawki leku niż zalecana mogą wystąpić następujące objawy:
senność, nudności, wymioty, biegunka, zawroty głowy i obniżenie ciśnienia tętniczego.
W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Pominięcie zastosowania leku
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przerwanie stosowania leku
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jak długo można stosować Supremin Max syrop?

Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko (częściej niż u 1 na 10 000, ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów stosujących lek) występują następujące objawy: senność, zawroty głowy, nudności, biegunka, pokrzywka.


Skład

− Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml syropu zawiera 1,5 mg butamiratu cytrynianu.
− Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sodu benzoesan (E 211), sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), glicerol, sacharyna sodowa (E 954), aromat pomarańczowy płynny (zawiera etanol), kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.


Producent

Wytwórca
Polfarmex S.A
ul. Józefów 9
99-300 Kutno


Dystrybutor

Podmiot odpowiedzialny
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.
ul. Emilii Plater 53
00-113 Warszawa


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.