Syrop tymiankowy złożony Amara, (15 g + 0,01 g)/100 g, syrop, 125 g

Dostępny
5,90

Klienci kupili również

O produkcie: Syrop tymiankowy złożony Amara, (15 g + 0,01 g)/100 g, syrop, 125 g

100009307

Opis

Syrop tymiankowy złożony Amara, (15 g + 0,01 g)/100 g, syrop, 125 g to lek wskazany jest do stosowania w kaszlu towarzyszącym nieżytom górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny.


Wskazania

W kaszlu towarzyszącym nieżytom górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku Syrop tymiankowy złożony:
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
- jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na rośliny z rodziny wargowatych Labiatae (dawniej Lamiaceae);
- u dzieci do 6 roku życia;
- u osób z chorobą alkoholową.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Syrop tymiankowy złożony należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.
Jeśli objawy nasilą się, nie ustąpią po kilku dniach albo towarzyszyć im będzie duszność, gorączka lub ropna wydzielina, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Syrop tymiankowy złożony zawiera sacharozę, należy stosować ostrożnie u osób chorych na cukrzycę. W przypadku wcześniejszego stwierdzenia nietolerancji niektórych cukrów, przed przyjęciem leku należy skontaktować się z lekarzem.
Produkt zawiera nie więcej niż 4,8% (m/m) etanolu. Jednorazowa dawka leku (10 ml) zawiera ok. 0,36 g etanolu, co jest równoważne 9 ml piwa i 3,75 ml wina. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Należy uwzględnić zawartość etanolu u dzieci oraz u pacjentów z chorobami wątroby i padaczką.


Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania produktu u dzieci do 6 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Nie odnotowano interakcji.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ze względu na brak danych i zawartość etanolu nie zaleca się stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podanie doustne
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 3 razy na dobę 10 ml (łyżka stołowa). Dzieci w 6 – 12 roku życia: 3 razy na dobę 5 ml (łyżeczka od herbaty).


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Podczas stosowania Syropu tymiankowego złożonego odnotowano reakcje nadwrażliwości (włączając pojedyncze przypadki wstrząsu anafilaktycznego i obrzęku Quincke’go) oraz zaburzenia żołądkowe.


Skład

100 g syropu zawiera substancje czynne: 15 g Thymi extractum fluidum (1:3) ekstrahent – mieszanina o składzie: amonowy wodorotlenek (96 g/l), glicerol (860 g/l), etanol (736 g/l), woda;
0,01 g Thymolum.
Substancje pomocnicze: wodorotlenek amonowy (96,0 g/l), etanol (760 g/l), syrop prosty. (Zawartość etanolu – nie więcej niż 4,8% (m/m)).


Producent

Zakład Farmaceutyczny „Amara” sp. z o.o. ul. Stacyjna 5
30-851 Kraków
Tel. 12 657 40 40


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.