Syrop tymiankowy złożony Amara, syrop, 125 g

Dostępny
3,80
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100009307

Syrop tymiankowy złożony wskazany jest do stosowania w kaszlu towarzyszącym nieżytom górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny.

Wskazania

W kaszlu towarzyszącym nieżytom górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku u pacjentów z nadwrażliwością na tymianek lub którykolwiek ze składników preparatu, a także na rośliny z rodziny wargowatych Labiatae/Lamiaceae. Środki ostrożności: Stosować ostrożnie u chorych na cukrzycę. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Należy uwzględnić zawartość etanolu u dzieci i u pacjentów z chorobami wątroby i padaczką.

Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania produktu u dzieci do 6 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Nie odnotowano interakcji.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ze względu na brak danych i zawartość etanolu nie zaleca się stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Lek Syrop tymiankowy złożony należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecane dawkowanie:
Podanie doustne
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 3 razy dziennie 10 ml (łyżka stołowa). Dzieci w 6 – 12 roku życia: 3 razy dziennie 5 ml (łyżeczka od herbaty).

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Syrop tymiankowy złożony może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Podczas stosowania Syropu tymiankowego złożonego odnotowano reakcje nadwrażliwości (włączając pojedyncze przypadki wstrząsu anafilaktycznego i obrzęku Quincke’go) oraz zaburzenia żołądkowe.

Skład

100g syropu zawiera: substancje czynne: płynny wyciąg z ziela tymianku (1:3) (Thymi extractum fluidum) 15,0g, tymol (Thymolum) 0,01g; substancje pomocnicze: syrop prosty (sacharoza i woda oczyszczona), wodorotlenek amonowy, etanol. Lek zawiera około 4,5% (v/v) etanolu.

Producent

Amara

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.