Syrop z babki lancetowatej Amara, 1,5 g/10 ml, 125 g

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

5,24

Klienci kupili również

O produkcie: Syrop z babki lancetowatej Amara, 1,5 g/10 ml, 125 g

100012628

Opis

Syrop z babki lancetowatej Amara 1,5g/10ml - tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany jako środek powlekający w leczeniu objawowym podrażnieniu jamy ustnej i gardła oraz w towarzyszącym podrażnieniu suchym kaszlu.

Działanie

Syrop z babki lancetowatej to preparat roślinny używany jako środek powlekający w łagodzeniu objawów podrażnienia jamy ustnej i gardła z równoczesnym podrażnieniu suchym kaszlem.

Wskazania

Podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku Syropu z babki lancetowatej Amara jeśli pacjent ma uczulenie na liść babki lancetowatej lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Stosowanie u dzieci poniżej 3 lat nie jest zalecane ze względu na konieczność wcześniejszej konsultacji z lekarzem, jak również ze względu na brak odpowiednich danych. Jeżeli podczas stosowania produktu wystąpi duszność, gorączka, ropna plwocina, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt zawiera etanol w ilości nie większej niż 3,8% (m/m), czyli do 190 mg etanolu w dawce 4 ml,do 380 mg w dawce 8 ml oraz do 475 mg w dawce 10 ml. Taka ilość odpowiada 4,8 ml piwa i 2 ml wina w przypadku dawki 4 ml, 9,6 ml piwa i 4 ml wina w przypadku dawki 8 ml oraz 12 ml piwa i 5 ml wina w przypadku dawki 10 ml. Produkt zawiera sorbitol w ilości 2,9 g w dawce 4 ml, 5,8 g w dawce 8 ml oraz w ilości 7,25 g w dawce 10 ml. W przypadku zdiagnozowanej nietolerancji niektórych cukrów należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Stosowanie leku u dzieci

Stosowanie u dzieci poniżej 3 lat nie jest zalecane ze względu na konieczność wcześniejszej konsultacji z lekarzem, jak również ze względu na brak odpowiednich danych.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiadomić lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i dzieci od 12 lat: 10 ml syropu 3 razy dziennie.
Dzieci
Dzieci od 5 do 11 lat: 8 ml syropu 3 razy dziennie.
Dzieci od 3 do 4 lat: 4 ml syropu 3 razy dziennie.

Skład

10 ml syropu zawiera 1,5 g płynnego wyciągu z Plantago lanceolata L., herba (z ziela babki lancetowatej) (1:1), ekstrahent: etanol 25% (V/V). Zawartość etanolu do 3,8% (m/m).
Substancje pomocnicze: sorbitol, aromat czarnej porzeczki.

Producent

Zakłady Farmaceutyczne "Amara" Sp. z o.o.

Dystrybutor

Zakłady Farmaceutyczne "Amara" Sp. z o.o.
ul. Stacyjna 5 33 - 332 Kraków

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.