Szafraceum, suplement diety, 30 tabletek

Suplement diety zawiera ekstrakt z szafranu, który wspomaga układ nerwowy.

Dostępny
24,89

O produkcie: Szafraceum, suplement diety, 30 tabletek

100005375

Opis

Szafraceum - suplement diety wspomagający funkcje układu nerwowego.

Właściwości

Szafraceum to suplement dla osób dorosłych, który wspomaga funkcje układu nerwowego i utrzymanie dobrego nastroju. W składzie produktu znajdują się m.in. takie składniki jak wyciąg z szafranu (krokusa uprawnego), wyciąg z korzenia żeń-szenia, witaminy z grupy B: B2, B6 i B12 czy kwas foliowy. Takie połączenie wykazuje wielokierunkowe działanie na ośrodkowy układ nerwowy i może przyczynić się do poprawy nastroju. Żeń-szeń wspiera aktywność umysłową i sprawność poznawczą. Obecne w Szafraceum witaminy z grupy B są kluczowe dla właściwego funkcjonowania układu nerwowego. Przypisuje się im następujące właściwości:

  • witamina B6 – wpływa na metabolizm homocysteiny, białka i glikogenu, odpowiada za utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,
  • witamina B2 – pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu czerwonych krwinek,
  • witamina B12 – pozwala zachować prawidłowy metabolizm energetyczny, wykazuje pozytywny wpływ na układ odpornościowy, pomaga w produkcji czerwonych krwinek.

Witaminy są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu. Ze względu na fakt, że nie jest on w stanie ich sobie samodzielnie wytwarzać, trzeba mu je stale dostarczać.

Kiedy brać Szafraceum?

Szafraceum jest suplementem diety, który pomaga uzupełnić dietę w cenne dla zdrowia składniki. Można go stosować, chcąc zachować równowagę emocjonalną i dobry nastrój, np. w sytuacjach stresowych.

Jak działa Szafraceum?

Zawarte w Szafraceum składniki czynne wykazują pozytywny wpływ na pracę układu nerwowego i zmniejszają skutki stresu. Dodatkowo pomagają utrzymać pozytywny nastrój oraz równowagę emocjonalną.

Czy stosowanie Szafraceum w ciąży jest bezpieczne?

Brakuje danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania suplementu diety Szafraceum w ciąży, producent nie podaje też żadnych informacji dotyczących tej kwestii. W razie chęci sięgnięcia po preparat w okresie ciąży wskazana jest konsultacja z lekarzem.


Skład

Celuloza mikrokrystaliczna, inozytol, laktoza, L-tryptofan, ekstrakt z korzenia żeń-szenia, ekstrakt z szafranu, hydroksypropylometyloceluloza, talk polidekstroza, dwutlenek tytanu, kwasy tłuszczowe, tłuszcz roślinny, tlenek żelaza czerwony, maltodekstryna, indygokarmin, dwutlenek krzemu, guma celulozowa usieciowana, stearynian magnezu, witamina B6, witamina B2, kwas foliowy, witamina B12.
1 tabletka zawiera: ekstrakt z szafaranu 30 mg, inozytol 100 mg, l-tryptofan 50 mg, ekstrakt z żeń-szenia 50 mg, witamina B6 1,3 mg, witamina B2 1,3 mg, witamina B12 2,5 mcg, kwas foliowy 200 mcg,

Jak stosować

Spożywać doustnie.

Dzienne spożycie

1 tabletka powlekana dziennie.

Przeznaczenie

Suplementacja diety w składniki zawarte w preparacie.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

23,22 g

Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.
Ostrzykowizna 14A
05-170 Zakroczym

Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.