Tactisept, płyn do płukania jamy ustnej, 250 ml

Płyn do płukania jamy ustnej, jest idealny do codziennego stosowania.

Dostępny
18,09

O produkcie: Tactisept, płyn do płukania jamy ustnej, 250 ml

100015914

Opis

Tactisept to płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach łagodzących, regenerujących i wspomagających leczenie błon śluzowych jamy ustnej.

Właściwości

Tactisept płyn do płukania to wyrób medyczny opracowany z myślą o codziennej higienie jamy ustnej. Produkt ma orzeźwiający miętowy smak i jest przyjemny w stosowaniu. Formuła preparatu zawiera 4,3% nadtlenku karbamidu (CO(NH2)2.H2O2) oraz 0,8% nadtlenku wodoru (H2O2). Składniki te wykazują właściwości łagodzące i regenerujące względem błony śluzowej jamy ustnej.

  • Nadtlenek karbamidu rozkłada się do karbamidu i wykazuje właściwości nawilżające i oczyszczające.
  • Nadtlenek wodoru wpływa antyseptycznie na śluzówkę jamy ustnej.

W środowisku błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł funkcjonują enzymy z klasy oksydoreduktaz. Wykazują one zdolność do rozkładania nadtlenku wodoru znajdującego się w składzie płynu do płukania Tactisept. Wówczas na skutek reakcji katalizy powstaje tlen atomowy o silnych właściwościach oksydacyjnych. Następnie jest on błyskawicznie przekształcany w postać cząsteczkową tlenu, w efekcie czego powstaje mikropiana nasycona aktywnym tlenem.

Obfita mikropiana mechanicznie odrywa i usuwa martwą tkankę, a także zalegające w jamie ustnej resztki żywności, wpływając w ten sposób na polepszenie higieny i kondycji jamy ustnej. Taki mechanizm sprzyja łagodzeniu stanów zapalnych, gojeniu podrażnień błony śluzowej i redukowaniu mikrourazów.

Jak działa Tactisept?

Składniki płynu Tactisept wspomagają leczenie błon śluzowych jamy ustnej i oczyszczanie ich z gęstego śluzu, flegmy oraz innych wydzielin związanych z doraźnymi podrażnieniami. Wpływają również korzystnie na wybielanie zębów i wspierają utrzymanie efektu po zabiegu wybielania.

Kiedy stosować Tactisept?

Sięgnij po płyn do płukania Tactisept przy drobnych urazach i podrażnieniach błony śluzowej powstałych np. na skutek zabiegów stomatologicznych, noszenia protezy zębowej czy aftowego zapalenia jamy ustnej. Produkt warto stosować również w celu zachowania optymalnej higieny jamy ustnej.

Jak długo można stosować Tactisept?

Stosuj płyn do płukania Tactisept tak długo, jak potrzebujesz.


TabelaSkład

Składniki: nadtlenek mocznika 4,3 %, substancje pomocnicze.

Jak stosować

Nakrętkę z podziałką napełnić 10 ml nierozcieńczonego płynu. Płukać jamę ustną przez około 1 minutę. Nie połykać. Po zastosowaniu wypluć płyn, nie przepłukiwać dodatkowo ust

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 4 razy dziennie.

Przeznaczenie

Tactisep przeznaczony jest do utrzymania optymalnej higieny jamy ustnej, szczególnie w przypadku drobnych urazów i podrażnień błony śluzowej, które powstały w wyniku: zabiegów stomatologicznych, stosowania protez zębowych, aftowego zapalenia jamy ustnej, czy innych podrażnień jamy ustnej i dziąseł.

Ostrzeżenia

Przed zastosowaniem wyrobu medycznego należy zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją,która zawiera istotne informacje dotyczące sposobu i warunków jego stosowania.

Nie zawiera alkoholu.

Waga

Masa/objętość netto: 250 ml

Dystrybutor

TACTICA PHARMACEUTICALS SP. Z O.O.

Producent

TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o.,
ul. Bankowa 4,
44-100 Gliwice

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.