Tersilat, aerozol, 30 ml

Dostępny
14,55
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100021825

Działanie

Terbinafina jest alliloaminąo szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego stosowaną w zakażeniach grzybiczych wywołanych przez dermatofityz rodzaju Trichophyton(np. T. rubrum, T.mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canisi Epidermophyton floccosum. Terbinafina w małych stężeniach działa grzybobójczo na dermatofity i pleśnie. Na drożdżaki, w zależności od gatunku, terbinafina działa grzybobójczo (Pityrosporum orbiculare lub Malassezia furfur) lub grzybostatycznie.

Wskazania

Zakażenia grzybicze skóry (grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej) wywołane przez dermatofity.Łupież pstry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Tersilat powinien być stosowany ostrożnie u pacjentów z uszkodzeniami skóry w miejscach, które mogą zostać podrażnione przez zawarty w produkcie alkohol.
Tersilat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę.
Produkt może powodować podrażnienie oczu.
Nie powinien być stosowany w obrębie twarzy.
W przypadku kontaktu produktu z oczami należy przemyć je dokładnie bieżącą wodą.
W razie przypadkowej inhalacji produktem, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy.
Tersilat należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, produkt może powodować podrażnienie skóry.

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Tersilat u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, ponieważ nie ma wystarczających badań klinicznych dotyczących stosowania w tej grupie pacjentów.

Przyjmowanie innych leków

Nie są znane interakcje produktu leczniczego Tersilatz innymi lekami.

Ciąża

Ze względu na bardzo ograniczone doświadczenie kliniczne u kobiet w ciąży, w okresie ciąży nie należy stosować produktu leczniczego Tersilat, chyba że korzyści dla matki wynikające z jego zastosowania przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu i dziecka.Badania toksycznego oddziaływania terbinafiny na płód i badania płodności na zwierzętach nie wykazały jej szkodliwego działania

Produktu leczniczego Tersilatnie należy stosować w okresie karmienia piersią. Terbinafina przenika do mleka ludzkiego. Niemowlęta i małe dzieci nie powinny mieć dostępu do leczonej skóry, w tym skóry piersi.

Dawkowanie

Tersilat należy stosować raz lub dwa razy na dobę, w zależności od wskazania. Czas trwania leczenia i częstość stosowania produktu:
Grzybica stóp (Tinea pedis): raz na dobę przez 1 tydzień
Grzybica fałdów skórnych (Tinea cruris) : raz na dobę przez 1 tydzień
Grzybica skóry gładkiej (Tinea corporis): raz na dobę przez 1 tydzień
Łupież pstry (Pityriasis versicolor) : dwa razy na dobę przez 1 tydzień

Skutki uboczne

W miejscu podania mogą wystąpić działania niepożądane takie jak: świąd, łuszczenie skóry, ból w miejscu podania, podrażnienie w miejscu podania, zaburzenia pigmentacji, uczucie pieczenia skóry, rumień, powstawanie strupów.  Objawów tych nie należy jednak mylić z reakcjami nadwrażliwości obejmującymi powstawanie wysypki, które są zgłaszane w sporadycznych przypadkach i wymagają przerwania leczenia. W razie przypadkowego kontaktu z oczami chlorowodorek terbinafiny może powodować podrażnienie. W rzadkich przypadkach leczona infekcja grzybicza może ulec nasileniu.

Skład

Substancją czynną leku jest terbinafiny chlorowodorek.
1 g leku zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku.
Pozostałe składniki to: etanol, glikol propylenowy, makrogolu eter cetostearylowy, woda oczyszczona.

Producent

SUN FARM
Dolna 21
Łomianki

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.