Diather Test Ferrytyna, domowy test do oznaczania poziomu ferrytyny, 1 sztuka

Domowy test do samodzielnego oznaczania stężenia ferrytryny we krwi.

Dostępny
17,50

O produkcie: Diather Test Ferrytyna, domowy test do oznaczania poziomu ferrytyny, 1 sztuka

100022381

Opis

Domowy, kasetkowy test do oznaczania poziomu ferrytyny we krwi w celu diagnostyki niedokrwistości  


Właściwości

TEST FERRYTYNA przeznaczony jest do oznaczania poziomu ferrytyny w próbce krwi pobranej z opuszka palca. Obniżony poziom ferrytyny może świadczyć o niedoborze żelaza i niedokrwistości (anemii). Wynik pozytywny oznaczający prawidłowy poziom ferrytyny we krwi oznacza prawidłowy poziom tego białka – powyżej 30ng/ml. Wynik negatywny oznaczający niedobór ferrytyny we krwi oznacza zbyt niski poziom tego białka – poniżej 30ng/ml. 

WSKAZANIA DO WYKONANIA TESTU 

- zmęczenie 

- bladość 

- ból głowy 

- duszności  

- łamliwe włosy i paznokcie  

 


Skład

OPAKOWANIE ZAWIERA 

  • saszetkę z testem kasetkowym oraz pipetą kapilarną 
  • 1 gazik do dezynfekcji 
  • 1 sterylny lancet (nakłuwacz)  do uzyskania próbki krwi 
  • 1 pojemnik z zakraplaczem zawierającym 1ml odczynnika 
  • instrukcje użycia.

Przeznaczenie

Szybki test przeznaczony jest do określania poziomu ferrytyny w próbce krwi pobranej z palca. Test pomocny jest w celu diagnostyki niedokrwistości. Wynik otrzymujemy zaledwie w ciągu 5 minut.  


Ostrzeżenia

Zastosowanie kliniczne pomiaru poziomu ferrytyny we krwi jest pomocne w diagnozowaniu niedokrwistości. Test FERRYTYNA jest przydatnym narzędziem do monitorowania obniżonego poziomu żelaza we krwi. TEST można wykonywać o dowolnej porze. Nie zaleca się wykonywania testu w stanach zapalnych, w przypadku uszkodzenia wątroby lub śledziony. Należy ściśle przestrzegać procedury wykonania badania.  

Uzyskane wyniki testu są zależne od przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji użycia. W przypadku, gdy kaseta testowa ulegnie zamoczeniu lub zastosowano niewłaściwą ilość próbki krwi lub odczynnika, wynik badania może być nieprawidłowy. Zawarta w zestawie testowym pipeta kapilarna ułatwia pobranie odpowiedniej próbki krwi. Wyniki zaleca się skonsultować z lekarzem prowadzącym. 

Jeśli uzyskany wynik badania jest pozytywny, oznacza to, że poziom ferrytyny we krwi jest wyższy niż 30 ng/ml, wynik taki oznacza prawidłowe stężenie ferrytyny; poziom żelaza nie odbiega od normy.  

Jeśli uzyskany wynik badania jest negatywny, oznacza to, że poziom ferrytyny we krwi jest niższy niż 30 ng/ml, wynik taki oznacza zbyt niskie stężenie ferrytyny oraz niedobór żelaza; zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym. 


Dystrybutor

DIATHER Sp. z o.o. Sp. k
Wały Piastowskie 1
80-854 Gdańsk


Producent

HANGZHOU AllTest Biotech Co. Ltd
550 YInhai Street
Hangzhou, China


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.