Thionerv 600, 30 tabletek

Suplement diety zawierający kwas alfa-liponowy i substancje wiążące.

Dostępny
39,38

O produkcie: Thionerv 600, 30 tabletek

100007818

Opis

Thionerv 600 - suplement diety zawierający kwas alfa-liponowy.

Właściwości

Thionerv 600 to suplement diety, który zawiera w swoim składzie kwas alfa-liponowy – związek organiczny z grupy nasyconych kwasów tłuszczowych. Pomaga uzupełnić dietę w ten składnik, szczególnie u diabetyków. Kwas alfa-liponowy łatwo ulega utlenianiu lub redukcji, przypisuje się mu antyoksydacyjne właściwości. Działanie kwasu alfa-liponowego jest następujące:

  • wspomaga odtworzenie zredukowanych postaci innych przeciwutleniaczy, przywracając ich aktywność antyoksydacyjną,
  • poprawia transport tlenu do komórek nerwowych, poprawiając tym samym funkcję nerwów,
  • chroni komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników i nadtlenków,
  • zapobiega utlenianiu nienasyconych kwasów tłuszczowych,
  • zwiększa wrażliwość komórek na insulinę,
  • wpływa na zmniejszenie objawów polineuropatii cukrzycowej takich jak zaburzenia czucia w obrębie kończyn, swędzenie, mrowienie, uczucie pieczenia czy ból w obrębie kończyn.

Ludzki organizm wykazuje zdolność syntetyzowania kwasu alfa-liponowego, dostarczamy go ponadto wraz z pożywieniem. Wszystko to zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie na poziomie metabolicznym i nie stwierdza się niedoborów tego składnika. Zdarza się jednak, że w określonych przypadkach wskazana jest suplementacja kwasu alfa-liponowego celem wzmocnienia jego przeciwutleniającego działania. Dotyczy to zwłaszcza diabetyków (cukrzyków), u których wolne rodniki przy podwyższonym poziomie cukru we krwi powstają w dużych ilościach. Polskie Towarzystwo Diabetologiczne rekomenduje stosowanie kwasu alfa-liponowego w profilaktyce i leczeniu neuropatii cukrzycowej.

Kiedy brać Thionerv?

Przyjmowanie preparatu Thionerv 600 zaleca się w celu uzupełnienia diety w kwas alfa-liponowy. Suplementacja kwasem alfa-liponowym jest natomiast rekomendowana osobom polineuropatią cukrzycową, a także cierpiącym na zaburzenia metabolizmu węglowodanów. W razie jakichkolwiek wątpliwości przed rozpoczęciem stosowania zawsze warto zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Jak długo można stosować Thionerv?

Producent Thionerv nie nakłada ograniczeń w zakresie długości przyjmowania preparatu. W związku z tym warto zasięgnąć porady lekarza i dowiedzieć się, jak długo konieczne jest prowadzenie suplementacji w danym przypadku.

Czy stosowanie Thionerv w ciąży jest bezpieczne?

Ciąża stanowi przeciwwskazanie do stosowania Thionerv. Preparat nie powinien być też przyjmowany w okresie karmienia piersią.


Tabela

Składnik 1 tabletka Kwas alfa-liponowy 600 mg

Skład

Kwas alfa-liponowy, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna (E 460I), kroskarmeloza sodowa, substancja wiążąca: etanol, hydroksypropyloceluloza (E 463), substancja glazurująca: dwutlenek krzemu (E 551), stearynian magnezu, długołańcuchowe glicerydy częściowe, skład otoczki: woda oczyszczona, czysty AguaPolish D.

Dzienne spożycie

1 tabletka dziennie.Tabletkę należy popić odpowiednią ilością wody.

Przeznaczenie

Produkt stosuję się w celu uzupełnienia diety w kwas alfa-liponowy

Ostrzeżenia

Produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią.Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

30,9 g

Producent

Solinea Koncertowa 7-27720-843 Lublin

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.