Tinctura Calendulae Phytopharm, koncentrat do sporządzania roztworu, 100 ml

Dostępny
12,82

O produkcie

100008122

Lek w postaci płynu. Substancję czynną leku stanowi nalewka z koszyczka nagietka.

Działanie

wykazuje działanie przeciwzapalne,przyspiesza gojenie się ran,wykazuje nieznaczne działanie bakteriobójcze i rzęsistkobójcze.

Wskazania

stany zapalne skóry, stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej i gardła

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:- w przypadku uczulenia na koszyczek nagietka lub inne rośliny z rodziny złożonych (Compositae/Asteraceae)

Stosowanie leku u dzieci

Do płukania gardła nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 lat, ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.
Do okładów i przemywania ran nie zaleca się stosowania u dzieci do 6 lat, ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

Ciąża

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, dlatego nie zaleca się stosowania. Nie badano wpływu na płodność.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej:
- dorośli i młodzież powyżej 12 lat: do płukania jamy ustnej i gardła odmierzyć za pomocą dołączonej miarki 2,5 ml preparatu i rozcieńczyć w ½ szklanki przegotowanej wody (ok. 125 ml).
- dorośli, młodzież i dzieci powyżej 6 lat: do przemywania skóry i okładów 20 ml preparatu odmierzone za pomocą dołączonej miarki rozcieńczyć w ¼ szklanki (ok. 63 ml) świeżo przegotowanej wody. Okład usunąć po 30 - 60 minutach.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Tinctura Calendulae Phytopharm może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą wystąpić skórne reakcje uczuleniowe. Częstotliwość ich występowania nie jest znana.

Skład

100 ml preparatu zawiera nalewkę z kwiatów nagietka (Calendulae tinctura).ekstrahent etanol 70% (v/v).

Producent

Phytopharm

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.