Tonisan H, żel na opryszczkę, 2 g

Żel na zmiany opryszczkowe w aktywnym stadium, łagodzący dolegliwości.

Dostępny
13,59

O produkcie: Tonisan H, żel na opryszczkę, 2 g

100008853

Opis

Aktywnym komponentyem wyrobu medycznego jest żel kwasu krzemowego, połączenie substancji mineralnej - krzemu z tlenem i wodą.

Właściwości

Tonisan H to preparat ze składnikami, które wspierają wchłanianie wydzieliny ze zmiany opryszczkowej. Pomagają ograniczyć namnażanie wirusów. Produkt może być stosowany w celu skrócenia czasu gojenia opryszczki.

Właściwości krzemu są wykorzystywane w celu usunięcia wydzieliny z pęcherzyków opryszczki. Substancja ta wiąże się z wodą, co wpływa na wysuszenie zmian związanych z infekcją. Kwas krzemowy pomaga zahamować rozprzestrzenianie się wirusa opryszczki. Wspiera walkę z uczuciem drętwienia wargi, pieczenia i swędzenia. Wpływa na przyspieszenie procesu gojenia zmian. Preparat może być stosowany we wszystkich stadiach opryszczki.

Tonisan H może być stosowany u dzieci. Jest odpowiedni również dla kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Wyrób jest przeznaczony do aplikacji miejscowej. Nie wnika w skórę. Substancje w nim zawarte wpływają na pęcherzyki opryszczki powierzchniowo.

Jak działa Tonisan H?

Preparat zawiera składniki, które wspierają walkę z objawami opryszczki, jak ból, swędzenie i pieczenie.

Jak stosować Tonisan H?

Preparat Tonisan H należy aplikować maksymalnie 5 razy dziennie na zmianę opryszczkową z wykorzystaniem patyczka kosmetycznego lub czystego końca palca. Żel powinno się stosować aż do całkowitego zagojenia pęcherzyków. Po aplikacji należy dokładnie umyć ręce (w celu zapobiegania przenoszeniu zmian na inne partie ciała) i przetrzeć otwór opakowania. Tubka powinna być używana przez tylko jedną osobę ze względów higienicznych. Po użyciu produktu należy ją dokładnie zakręcić. Jeśli po 10 dniach objawy nie ustąpią, producent zaleca konsultację z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Tonisan H?

Preparat Tonisan H nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

Czy Tonisan H ma skutki uboczne?

Producent nie udostępnia informacji na temat ewentualnych przeciwwskazań stosowania preparatu Tonisan H na problem, jakim jest opryszczka wargowa.


Skład

Składnik aktywny: 2 g żelu zawierają 1,9 g żelu kwasu krzemowegoSubstancje pomocnicze: Hydrolite (glikol pentylenowy), karagen, α-Bisabolol, sorbinian potasu, roztwór kwasu cytrynowego

Jak stosować

W zależności od potrzeby, od momentu pojawienia się pierwszych objawów opryszczki należy nanosić niewielką ilość żelu na zmianę opryszczkową maksymalnie 5 razy dziennie aż do całkowitego zagojenia się pęcherzyków. Jeżeli po 10 dniach leczenia objawy choroby nie ustąpią, należy zasięgnąć porady lekarza. Tonisan Hnależy nakładać na zmianę opryszczkową za pomocą pałeczki kosmetycznej lub czystym koniuszkiem palca.

Dzienne spożycieOstrzeżenia

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed mrozem.

Waga

2 g

Dystrybutor

SUN-FARM SP. Z O.O.

Producent

Anton Hubner

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.