Trilac 20, probiotyk w kapsułkach, 20 sztuk

Dietetyczny środek spożywczy na mikroflorę jelitową w formie saszetek.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

20,89

Klienci kupili również

O produkcie: Trilac 20, probiotyk w kapsułkach, 20 sztuk

100005565

Opis

Trilac to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.

Właściwości

Trilac to preparat ze składnikami, które pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego. Wspierają jego regenerację i przywracanie homeostazy mikrobiomu. Produkt może być stosowany w trakcie antybiotykoterapii, przy poantybiotykowym zapaleniu jelit, rzekomo-błoniastym zapaleniu okrężnicy oraz biegunce podróżnych. Zawiera trzy grupy bakterii kwasu mlekowego – Lactobacillus acidophilus (La-5), Lactobacillus delbrueckii (Lb-Y27) i Bifidobacterium animalis (Bb-12).

Bakterie kwasu mlekowego występujące w preparacie Trilac pomagają obniżyć pH w jelitach. Wpływają na hamowanie rozwoju patogennej flory bakteryjnej. Wspierają produkcję naturalnych związków o właściwościach antybiotycznych. Pomagają stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju bakterii, których ilość maleje wraz z wiekiem. Właściwości kwasu mlekowego są wykorzystywane również w przypadku dolegliwości związanych z biegunką infekcyjną.

Trilac może być stosowany u osób dorosłych i dzieci. Preparat zawiera żelatynę oraz odtłuszczone mleko w proszku. Przy rekomendowanym porcjowaniu produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Jak stosować Trilac 20?

Preparat Trilac należy stosować doustnie, po 1-2 kapsułki 3 razy w ciągu doby. Producent zaleca przyjmowanie produktu przez okres od 2 tygodni do miesiąca. Po tym czasie można zmniejszyć porcję do 2 tabletek na dobę. Preparat należy stosować z dużą ilością płynu podczas posiłku lub godzinę przed jedzeniem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Trilac 20?

Preparat Trilac nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na substancje czynne i pomocnicze w nim zawarte. Przeciwwskazaniem jest też alergia na białko mleka krowiego.

Z czym nie łączyć Trilac 20?

Preparat stosowany w trakcie antybiotykoterapii może wykazywać mniejszy wpływ na organizm. Producent zaleca zachowanie odstępu pomiędzy przyjmowaniem tych produktów.

Czy Trilac 20 ma skutki uboczne?

Nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych wynikających ze stosowania preparatu.


Skład

trilac® 20 zawiera 1,6 x 109 CFU* bakterii kwasu mlekowego w jednej kapsułce, pod postacią trzech szczepów:

- Bifidobacterium animalis lactis BLC1: 43,75%

- Lactobacillus acidophilus  LA3: 43,75%

- Lactobacillus bulgaricus SP96: 12,50%

Składnikiem dodatkowym trilac® 20 jest inulina.

*CFU (ang. Colony forming unit) – jednostka tworząca kolonię.


Jak stosować

Najlepiej spożywać z dużą ilością płynu, podczas posiłku lub godzinę przed posiłkiem. W przypadku trudności z połykaniem, zawartość kapsułki można dodać do niewielkiej ilości płynu (letniej przegotowanej wody, mleka lub jogurtu), a następnie spożyć.

W czasie antybiotykoterapii przyjmować co najmniej 2 godziny po  podaniu antybiotyku. Zaleca się stosowanie trilac® 20, do 3 tygodni od zakończonej kuracji antybiotykowej.


Dzienne spożycie

Zalecane dzienne spożycie: 1 kapsułka. 


Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zróżnicowanego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, 15-25°C.


Producent

Zakład Farmaceutyczny AMARA Sp. z o.o.
ul. Stacyjna 5
30-851 Kraków


Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.