Tru Plus, elektrostymulator, 1 zestaw

Wyrób medyczny, elektrostymulator na ból pleców, stymuluje nerwy.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

20,99

Klienci kupili również

O produkcie: Tru Plus, elektrostymulator, 1 zestaw

100020324

Opis

TRU+ elektrostymulator przeciwbólowy, o statusie wyrobu medycznego, wykorzystujący metodę TENS (przezskórną stymulację nerwów) o działaniu potwierdzonym klinicznie.

Właściwości

Urządzenie wykorzystuje metodę TENS (ang. Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) o potwierdzonym profilu bezpieczeństwa. Polega ona na przeznaskórkowej, elektrycznej stymulacji nerwów. Impulsy blokują sygnał bólowy i stymulują wydzielanie przeciwbólowych endorfin. Działanie metody TENS zostało potwierdzone klinicznie*. Jest ona wykorzystywana w gabinetach fizjoterapii do łagodzenia bólu od wielu lat.

Zestaw zawiera elektrostymulator z 3-etapowym profesjonalnym programem leczniczym o 30 poziomach natężenia, hydrożelową elektrodę oraz ładowarkę z kablem USB. Elektrodę należy wymienić na nową po ok. 20-30 użyciach. Jej trwałość zależy od rodzaju, natłuszczenia, poziomu pH i czystości skóry. Sygnałem do wymiany jest osłabiona przyczepność. Elektroda pełni rolę plastra mocującego urządzenie do ciała. Ponadto przewodzi do układu nerwowego lecznicze impulsy wywoływane przez elektrostymulator. Dzięki elektrodzie są one przekazywane do włókien nerwowych i blokują ból.

Jak działa Tru Plus?

Urządzenie przynosi ulgę w bólu już w 30 minut bez konieczności stosowania tabletek czy maści. Emituje lecznicze impulsy elektryczne o bardzo niskim napięciu. Impulsy elektryczne w postaci impulsów nerwowych są zjawiskiem naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Pełnią ważną funkcję w układzie nerwowym. Odpowiadają m.in. za przekazywanie informacji o bólu do mózgu.

Jak stosować Tru Plus?

W zależności od nasilenia bólu możesz stosować urządzenie 2-3 razy dziennie. Pomiędzy poszczególnymi terapiami zachowaj ok. 2-godzinną przerwę.

Kiedy stosować Tru Plus?

Możesz stosować urządzenie, jeśli cierpisz na bóle pleców związane np. z napięciem mięśniowym, wynikające ze stanów zapalnych, lumbago i rwy kulszowej.

Czy stosowanie Tru Plus w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Urządzenie nie jest przeznaczone dla kobiet w ciąży. Nie ma danych co do bezpieczeństwa stosowania produktu przez kobiety karmiące piersią.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Tru Plus?

Urządzenie nie jest odpowiednie dla osób mających rozrusznik serca i uszkodzony mięsień sercowy. Nie powinno być stosowane również przez dzieci poniżej 12. roku życia i przez osoby cierpiące na arytmię, choroby psychiczne i epilepsję oraz będące emocjonalnie niestabilne. Stosowania produktu nie zaleca się w trakcie snu, podczas prowadzenia pojazdu, przy korzystaniu ze sprzętów chirurgicznych i urządzeń generujących mikrofale lub silne pole elektromagnetyczne.

*https://www.truplus.pl/


Waga

Zestaw TRU+ zawiera:
- Elektrostymulator z 3-etapowym profesjonalnym programem leczniczym o 30 poziomach natężenia
- Elektroda, którą należy wymienić na nową po ok. 20-30 użyciach
- Ładowarka z kablem USB

Dystrybutor

CONSONANCE SP. Z O.O.

Producent

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40,
50-507 Wrocław

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.