Umastar, krople do oczu, 10 ml

Wyrób medyczny - krople do oczu z usieciowanym hialuronianem sodu.

Dostępny
26,73

Alternatywa od Dr. Maxa

Krople do oczu intensywnie nawilżające, do regularnego stosowania.

O produkcie: Umastar, krople do oczu, 10 ml

100017132

Opis

Umastar to krople do oczu bez konserwantów.

Właściwości

Umastar to sterylne krople odpowiednie dla osób, które borykają się z zespołem suchego oka i dolegliwościami wynikającymi z uszkodzeń mechanicznych, zaburzeń hormonalnych, chorób ogólnoustrojowych, oddziaływania szkodliwych czynników środowiskowych czy stosowania leków antydepresyjnych, beta-blokerów i prostaglandyn. Wskazaniem do używania produktu jest też obciążenie wzroku.

  • Usieciowany hialuronian sodu – pomaga nawilżyć oczy i zwiększyć stabilność filmu łzowego. Odpowiada za tworzenie warstwy ochronnej na powierzchni oka, utrzymującej się przez długi czas. Hialuronian sodu cechuje się zdolnością do wiązania wody, co wpływa na jego przyleganie do rogówki i spojówek.
  • Karboksymetylo-β-glukan – wspiera walkę z uszkodzeniami wywoływanymi przez stres oksydacyjny wynikający z działania wolnych rodników. Pomaga odbudować komórki rogówki. Wpływa na żelową konsystencję preparatu. Odpowiada za wypełnianie nierówności na powierzchni rogówki. Pomaga uchronić powierzchnię gałki ocznej przed czynnikami zewnętrznymi.

Preparat Umastar umieszczono w butelce wykonanej zgodnie z technologią OSD. Pomaga ona zachować sterylność produktu bez konieczności stosowania konserwantów.

Przed zastosowaniem produktu Umastar nie ma konieczności zdejmowania soczewek kontaktowych. Wyrób jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego, miejscowo do worka spojówkowego.

Kiedy stosować Umastar?

Produkt można stosować w przypadku zaburzeń funkcji filmu łzowego i objawów suchego oka, jak dyskomfort, uczucie obecności ciała obcego pod powieką, pieczenie i podrażnienie.

Jak długo można stosować Umastar?

Preparat jest odpowiedni do długotrwałego stosowania. Po otwarciu opakowania jego zawartość nadaje się do użytku przez 90 dni.

Czy stosowanie Umastar w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji na temat możliwości stosowania preparatu przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. W razie wątpliwości warto skontaktować się z lekarzem w tej kwestii.


Skład

Składniki: usieciowany hialuronian sodu 0,15%, karboksymetylo-β-glukan 0,3%, izotoniczny roztwór buforowy o pH 7,2.

Jak stosować

Nie ma konieczności zdejmowania soczewek kontaktowych przed zastosowaniem kropli Umastar. Przed zastosowaniem preparatu należy umyć ręce. Zakraplać 1-2 krople do każdego oka 2-3 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu dozownika z okiem.

Przeznaczenie

Krople do oczu Umastar są wskazane w łagodzeniu objawów, takich jak: suchość oka, uczucie obecności ciała obcego w oku, itp., wywołanych przez:
• zespół suchego oka;
• uszkodzenia mechaniczne spowodowane: używaniem soczewek kontaktowych, zabiegami chirurgicznymi;
• choroby ogólnoustrojowe: zespół Sjögrena, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby wątroby;
• zaburzenia hormonalne: menopauza, hormonalna terapia zastępcza;
• oddziaływanie szkodliwych czynników środowiskowych: klimatyzacja, dym papierosowy, wiatr;
• obciążenie wzroku: np. korzystanie z monitorów komputerowych;
• stosowanie leków: antydepresyjnych, beta-blokerów, prostaglandyn.

Produkt może być stosowany także podczas używania soczewek kontaktowych.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku alergii lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie ma konieczności zdejmowania soczewek kontaktowych przed zastosowaniem kropli Umastar. Przed zastosowaniem preparatu należy umyć ręce. Zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu dozownika z okiem. Nie stosować produktu, jeśli opakowanie jest uszkodzone. Nie stosować produktu po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu. Data ważności odnosi się do preparatu w nieuszkodzonym i odpowiednio przechowywanym opakowaniu.

Waga

Objętość netto: 10 ml.

Dystrybutor

DMG POLSKA

Producent

DMG POLSKA

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.