Urazym, suplement diety, 30 tabletek

Suplement diet zawiera bromelainę, która przyspiesza regenerację.

Dostępny
20,88

Klienci kupili również

Alternatywa od Dr. Maxa

Suplement diety kapsułkach doustnych z witaminą D3 w dawce 2000 j.

O produkcie: Urazym, suplement diety, 30 tabletek

100007856

Opis

Suplement diety Urazym zawiera kombinację enzymów proteolitycznych pochodzenia naturalnego bromelainę i papainę oraz rutozyd.

Właściwości

Urazym to suplement diety stworzony na bazie substancji naturalnego pochodzenia takich jak bromelaina, papaina oraz rutozyd, który działa korzystnie w przypadku stanów zapalnych i urazów różnego pochodzenia. Może pomóc w przebiegu stanów zapalnych tkanek miękkich, kontuzji układu ruchu, stanów zapalnych układu ruchu, a także rehabilitacji pourazowej. Polecany jest zwłaszcza osobom, które wykazują zwiększone zapotrzebowanie na enzymy proteolityczne.

Urazym dostarcza organizmowi enzymów proteolitycznych (rozkładających białka na peptydy i aminokwasy) naturalnego pochodzenia takich jak bromelaina i papaina. Bromelaina pozyskiwana jest z soku ananasów, natomiast papaina otrzymywana jest z soku mlecznego niedojrzałych owoców melonowca właściwego. Wskazanym enzymom przypisuje się przede wszystkim właściwości przeciwzapalne, dzięki którym łagodzą objawy stanu zapalnego i mogą przyspieszać przebieg procesów gojenia. Właściwości bromelainy wykorzystuje się w łagodzeniu stanów zapalnych dotykających cały organizm.

Obecny w Urazym rutozyd jest związkiem flawonoidowym pochodzenia roślinnego. Wykazuje działanie ochronne na naczynia krwionośne, dodatkowo posiada właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, wzmacnia je i działa przeciwobrzękowo, dlatego znajduje zastosowanie w zmniejszaniu objawów stanów zapalnych. Wśród objawów stanu zapalnego wymienia się m.in. bóle mięśniowe i stawowe, gorączkę czy pogorszenie samopoczucia.

Jak działa Urazym?

Preparat uzupełnia dietę w składniki wywierające korzystny wpływ na zdrowie. Pozytywnie wpływa na organizm w przypadku kontuzji i stanów zapalnych o różnorakim podłożu.

Jak stosować Urazym?

Zalecana dawka preparatu to 1–2 tabletki przyjmowane 2 razy na dobę nie później niż 45 minut przed posiłkiem lub co najmniej 90 minut po posiłku. Tabletek nie powinno się rozgryzać ani żuć, należy połknąć je w całości.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Urazym?

Nie powinno się przyjmować preparatu w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na którykolwiek jego składnik. Przeciwwskazanie do stosowania produktu stanowi ciąża i karmienie piersią.

Z czym nie łączyć Urazym?

Brakuje danych dotyczących występowania interakcji preparatu z innymi lekami. W razie jakichkolwiek wątpliwości z tym związanych wskazana konsultacja z lekarzem i omówienie ponad wszelką wątpliwość korzyści i zagrożeń wynikających z przyjmowania produktu i łączenia go z innymi preparatami.

Czy Urazym ma skutki uboczne?

Producent nie podaje, jakoby przyjmowanie preparatu mogło skutkować wystąpieniem jakichkolwiek działań niepożądanych.


Tabela

Skład zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia1 tabletkaZDS2 tabletkiZDS
Bromelaina100 mg-200 mg-
Papaina50 mg-100 mg-
Rutozyd15 mg-30 mg-

ZDS - Zalecane dzienne spożycie


Skład

bromelaina, papaina, rutozyd, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, celuloza sproszkowana, stabilizator: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, skrobia ryżowa wstępnie żelatynizowana, emulgator: krzemionka, substancja glazurująca: stearynian magnezu, skład otoczki: woda oczyszczona, czysty BonuLac D, gliceryna bezwodna, obojętny olej.

Jak stosować

Nie rozgryzać. Popić wodą.

Dzienne spożycie

Przyjmować 1-2 tabletki, dwa razy dziennie. Nie rozgryzać.Przyjmować co najmniej 45 minut przed posiłkiem lub minimum 90 minut po posiłku.

Ostrzeżenia

Produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dziec


Waga

11,09g

Producent

Solinea

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.