Valused, 30 kapsułek

Dostępny
19,18
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100005680

Preparat roślinny o działaniu uspokajającym i upraszczającym zasypianie. Zmniejsza napięcie nerwowe i powoduje ustępowanie skurczów na tle nerwowym w obrębie jamy brzusznej. Artykuł stosowany jest tradycyjnie w celu łagodzenia objawów w stanach napięcia i niepokoju (np. Uczucie kołatania serca) związanych m.in. Z okresem przekwitania i w stanach wyczerpania nerwowego, nadpobudliwości i trudnościach w zasypianiu. Pomocniczo wykorzystywany jest w dodatku w wielu objawach nerwicy wegetatywnej jak np. Bolesne skurcze żołądka i jelit (kolka jelitowa), bolesne skurcze macicy o podłożu nerwowym.

Działanie

Produkt zawiera wyciągi z trzech surowców roślinnych: korzenia kozłka lekarskiego, szyszek chmielu oraz ziela męczennicy. Stosowany jest tradycyjnie jako środek o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Wskazania

Lek stosowany jest tradycyjnie w celu łagodzenia objawów w stanach napięcia nerwowego jako środek uspokajający oraz w okresowych trudnościach w zasypianiu na tle nerwowym.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku VALUSED w przypadku:
* nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku,
* nietolerancji waleriany,
* u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy,
Lek zawiera oczyszczony olej sojowy. Nie stosować w razie stwierdzonej nadwrażliwości na orzeszki ziemne albo soję. Należy się skonsultować z lekarzem, nawet jeżeli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości.

Ciąża

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią z powodu braku danych na temat bezpieczeństwa stosowania wyciągów z kozłka, chmielu i męczennicy.

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 kapsułki 2 do 3 razy na dobę. Przy trudnościach w zasypianiu 2 do 3 kapsułek jednorazowo na 0,5 godziny przed snem.
Nie należy stosować leku dłużej niż 2 tygodnie.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek VALUSED może powodować działania niepożądane.
Lek jest na ogół dobrze tolerowany w zalecanych dawkach. Obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe u osób źle tolerujących korzeń waleriany.
W pojedynczych przypadkach wystąpiły nudności oraz przyspieszenie akcji serca (tachykardia) po podaniu ziela męczennicy. U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Skład

(1 kapsułka zawiera): substancje czynne: Valerianae radix extractum siccum 60 mg (suchy wyciąg z korzenia kozłka o zawartości kwasów walerenowych nie mniej niż 0,8%), Lupuli strobuli extractum siccum 40 mg (suchy wyciąg z szyszek chmielu o zawartości flawonoldów w przeliczeniu na rutozyd nie mniej niż 0,4%), Passiflorae herbae extractum siccum 40 mg (suchy wyciąg z ziela męczennicy o zawartości flawonoidów w przeliczeniu na witeksynę nie mniej niż 2,0%)
Substancje pomocnicze: olej sojowy oczyszczony, lecytyna sojowa, olej kokosowy uwodorniony, olej palmowy rafinowany, wosk żółty, żelatyna, glicerol, sorbitol (sucha pozostałość z 70% roztworu sorbitolu), dwutlenek tytanu E 171, tlenek żelaza czarny E172, tlenek żelaza żółty E172.

Producent

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej "Hasco-Lek" S.A.

Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej "Hasco-Lek" S.A., 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.