Vaxol, spray do uszu, 10 ml

Wyrób medyczny – spray z oliwą z oliwek do usuwania woskowiny usznej.

Dostępny
21,70

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Vaxol, spray do uszu, 10 ml

100005684

Opis

Vaxol – to spray do uszu dla dzieci i osób dorosłych. Jest to wygodna i skuteczna metoda oczyszczania uszu z woskowiny usznej, zmniejszająca konieczność wykonywania zabiegów płukania uszu. Vaxol pomaga również chronić uszy przed infekcjami oraz pielęgnuje skórę zewnętrznego przewodu słuchowego.


Właściwości

Woskowina jest wydzieliną spełniającą funkcje natłuszczające i ochronne. Dzięki niej w fizjologicznym procesie ucho oczyszcza się z martwego naskórka i zanieczyszczeń. Proces samoczyszczenia może jednak zostać zaburzony, np. przez starzenie się organizmu, nieumiejętne czyszczenie uszu czy wysychanie woskowiny usznej.

Vaxol spray to produkt polecany przez Polskie Towarzystwa Otolaryngologiczne do używania w celu pielęgnacji uszu dorosłych, dzieci i niemowląt. Ma postać sprayu i jest wygodny w stosowaniu. Umożliwia wygodne aplikowanie w każdej pozycji, dzięki wyprofilowanej końcówce zabezpieczającej przed uszkodzeniem błony bębenkowej. Opakowanie produktu zostało wyposażone w zamknięcie chroniące przez zanieczyszczeniem.

Formuła Vaxol spray bazuje na zawartości w 100% naturalnej oliwy z oliwek przygotowanej według standardów farmaceutycznych. Jest to składnik o szeroko udowodnionym działaniu farmakologicznym*. Tworzy delikatną powłokę ochronną zabezpieczającą ucho przed czynnikami zewnętrznymi. Oliwa z oliwek jest też źródłem cennych polifenoli, m.in. hydroksytyrosolu, który cechuje się silnymi właściwościami przeciwgrzybiczymi i przeciwbakteryjnymi.

Jak działa Vaxol spray?

Preparat Vaxol spray rozmiękcza woskowinę uszną, zabezpieczając przed powstawaniem korków woskowinowych. Natłuszcza przewód słuchowy, dzięki czemu woskowina jest łatwiej usuwana na zewnątrz. Jeśli korki woskowinowe już się pojawią, sprzyja ich wypłukiwaniu. Zmniejsza obrzęk powstały wokół korka, dzięki czemu zabieg płukania uszu jest szybszy i łatwiejszy. Dodatkowo chroni uszy przed infekcjami, tworząc warstwę zabezpieczającą przed bakteriami i grzybami. Pomaga też łagodzić podrażnienia i uczucie swędzenia. Może zmniejszać konieczność przeprowadzania zabiegu płukania uszu.

Jak często stosować Vaxol spray?

Jeśli chcesz wyczyścić ucho i zapobiec gromadzeniu się woskowiny, stosuj preparat 1-2 razy w tygodniu. Gdy pojawi się u Ciebie korek woskowinowy, używaj produktu 2 razy dziennie na 4-5 dni przed zabiegiem płukania ucha. Jeśli pływasz, stosuj spray przed kontaktem z wodą.

Kiedy stosować Vaxol spray?

Produkt stworzono z myślą o osobach wymagających szczególnej pielęgnacji uszu. Możesz stosować preparat, jeśli Twoim celem jest delikatne czyszczenie uszu u niemowlaka lub gdy masz tendencję do tworzenia się korków woskowinowych. Sięgnij po spray również wtedy, gdy masz zniekształcony bądź zwężony przewód słuchowy zewnętrzny oraz gdy nosisz aparat słuchowy. Produkt zaleca się też osobom uprawiającym sporty wodne.

*https://www.vaxol.pl/


Skład

100% naturalna oliwa z oliwek przygotowana według standardów farmaceutycznych


Dystrybutor

Qpharma Sp. z o.o., ul.Wichrowa 7F/10, 04-682 Warszawa


Producent

HL Healthcare Ltd.


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.