Venoforton, płyn doustny, 125 ml

Dostępny
22,90

O produkcie: Venoforton, płyn doustny, 125 ml

100005694

Opis

Nazwa Venoforton
Nazwa międzynarodowa -
Dawka 15-24 mg saponin trójterpenowych w przeliczeniu na escynę / 4 ml
Postać płyn doustny
Wielkość opakowania 125 ml
Działanie/właściwości
  • tradycyjnie w objawach niewydolności żylnej, krążenia obwodowego
  • łagodnie w niewydolności krążenia mózgowego

Venoforton płyn doustny 125 ml zawiera następujące substancje czynne: wyciąg z owoców kasztanowca (Hippocastani fructus intractum recentis), nalewka z miłorzębu (Ginkgo bilobae folium tinctura), nalewka z kwiatostanu głogu (Crataegi inflorescentia tinctura), wyciąg z ziela jemioły (Visci herbae intractum), nalewka z ziela arniki (Arnicae herbae tinctura).


Działanie

Jak działa Venoforton?

Venoforton jest lekiem roślinnym tradycyjnie stosowanym w objawach niewydolności żylnej (uczucie ciężkości i obrzęki nóg, żylaki), krążenia obwodowego (redukuje objawy zimnych nóg i drętwienia palców, pomocniczo w miażdżycy), łagodnie w niewydolności krążenia mózgowego (zawroty głowy, szumy uszne, osłabienie pamięci, zmniejszona koncentracja umysłowa).


Wskazania

Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.


Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Venoforton?

Nie stosować leku Venoforton:

  • jeżeli u pacjenta występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku,
  • jeżeli u pacjenta występuje niewydolność nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt leczniczy zawiera 55-70% (V/V) etanolu (alkoholu). Pojedyncza dawka leku (4 ml) zawiera do 2,21 g etanolu, co odpowiada 56 ml piwa lub 23 ml wina. Preparat może działać szkodliwie u osób uzależnionych od alkoholu, a także osób z chorobą wątroby, padaczką, alkoholizmem, uszkodzeniami mózgu i chorobami psychicznymi.

Wystąpienie działania szkodliwego na nerki przy stosowaniu dawek zgodnych z zaleceniami jest mało prawdopodobne, jednakże przy długotrwałym stosowaniu należy kontrolować parametry czynnościowe nerek.

Prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn
Nie badano. Produkt zawiera etanol. Przy stosowaniu zgodnie z zaleconym dawkowaniem produkt nie wywiera istotnego wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Pomimo to najlepiej nie przyjmować leku bezpośrednio przed podejmowaniem takich czynności. Przy przyjęciu dawki leku przekraczającej dawkę zalecaną, może nastąpić osłabienie zdolności psychofizycznych, na skutek przyjęcia zwiększonej ilości alkoholu.


Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu.

Przyjmowanie innych leków

Z czym nie łączyć Venoforton?

Nie badano. Powinno się jednakże unikać stosowania preparatu równocześnie z gentamycyną. Ze względu na obecność nalewki z miłorzębu może dojść do zmiany czasu krzepnięcia podczas równoczesnego stosowania warfaryny.


Ciąża

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania leku w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu leczniczego.


Dawkowanie

Jak stosować Venoforton?

Dawkowanie
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
4 ml leku 3 razy na dobę.

Dzieci poniżej 12 lat:
Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu.

Sposób podawania
Płyn przeznaczony do podania doustnego.
Należy odmierzyć pojedynczą dawkę poprzez przelanie leku z butelki do miarki, a następnie uzupełnić miarkę wodą lub sokiem owocowym i całość wypić. W razie potrzeby popić wodą.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Venoforton
Przy znacznym przedawkowaniu leku mogą wystąpić objawy typowe dla zatrucia alkoholowego; biegunka, wymioty, zaburzenia koordynacji ruchowej, osłabienie mięśni. Należy zbadać wówczas czynność nerek.

Pominięcie przyjęcia dawki leku Venoforton
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia dawki pominiętej.


Skutki uboczne

Czy Venoforton ma skutki uboczne?

Nie badano. Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko może wystąpić podrażnienie błony śluzowej żołądka i jelit. Sporadycznie mogą wystąpić nudności.


Skład

Produkt leczniczy Venoforton zawiera następujące substancje czynne (na 100 g produktu):
Wyciąg z owoców kasztanowca (Hippocastani fructus intractum recentis) DER 1:1, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 96% (V/V) 40 g; Nalewka z miłorzębu (Ginkgo bilobae folium tinctura) DER 1:5, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 70% (V/V) 37 g; Nalewka z kwiatostanu głogu (Crataegi inflorescentia tinctura) DER 1:5, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 60% (V/V) 10 g; Wyciąg z ziela jemioły (Visci herbae intractum) DER 1:1, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 96% (V/V) 10 g; Nalewka z ziela arniki (Arnicae herbae tinctura) DER 1:5, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 70% (V/V) 3 g.
Zawartość etanolu: 55-70% (V/V)


Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Leki Natury” Tadeusz Polański Sp. z o.o.
ul. Zielona 30, 08-500 Ryki


Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne ,,Leki Natury"
08-500 Ryki
ul. Zielona 30

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.