VITIS Anticaries, płyn do płukania jamy ustnej, smak miętowy, 500 ml

Dostępny
30,49

O produkcie

100036558

Płyn do płukania jamy ustnej VITIS Anticaries to formuła do ochrony przeciw próchnicy i przeciwdziałaniu erozji.

Właściwości

Codzienny płyn do płukania jamy ustnej VITIS anticaries to najbardziej zaawansowana i klinicznie potwierdzona formuła do ochrony przeciw próchnicy i przeciwdziałaniu erozji.

  1. Cząsteczkach Hydroksyapatytu 0,0125% - naprawiają bruzdy, pęknięcia i niedoskonałości szkliwa, wnikają do najgłębszych warstw tworzą warstwę ochronną odporną na działanie kwasów. W połączeniu z fluorkiem tworzą kryształyfluoroapatytu, dzięki czemu zęby są bardziej odporne na próchnicę.
  2. Ksylitol 3,33% - remineralizuje szkliwo, działa przeciwpróchniczowyrównuje pH w jamie ustnej hamując tworzenie się biofilmu (płytki nazębnej), nawilża jamę ustną, zwiększa przepływ śliny i redukuje wytwarzanie kwasów
  3. Monofluorofosforan sodu 226 ppm - wspomaga remineralizację szkliwa oraz w połączeniu z hydroksyapatytem chroni zęby przez erozją szkliwa.

 

Skład INCI

Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Xylitol, PVP, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium, Hexametaphosphate, Sodium Benzoate, Sodium Monofluorophosphate, Carbomer, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Methylparaben, Potassium Acesulfame, Menthone Glycerin Acetal, Hydroxyapatite (nano), Sodium Saccharin, Potassium Chloride, Cl 19140, Cl 42051, Aroma.

Jak stosować

Płukać 15 ml płynu, bez rozcieńczania przez 30 sekund, co najmniej 2 razy dziennie lub po każdym szczotkowaniu. Dla większej skuteczności zaleca się nie spłukiwać wodą i unikać jedzenia lub picia bezpośrednio po użyciu. Płyn zaleca się stosować razem z pastą VITIS anticaries. Płyn przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci od 7 roku życia.

Przeznaczenie

Codzienny płyn do pielęgnacji zębów, który zapobiega powstawaniu próchnicy  i chroni przed kwasową erozją szkliwa.

Pojemność

500 ml netto

Producent

DENTAID
ul. Nowatorów 31/5,
80-298 Gdańsk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.