Vitis GG, 20 kapsułek

Suplement diety z żywymi kulturami bakterii Lactobacillus rhamnosus.

Dostępny
20,79

Klienci kupili również

O produkcie: Vitis GG, 20 kapsułek

100038130

Opis

Vitis GG Kapsułki Nowa formuła suplement diety 20 kapsułek to produkt, który wzbogaca mikroflorę jelitową w żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103). Przeznaczony dla niemowląt, dzieci i dorosłych.


Właściwości

Vitis GG to preparat zawierający składniki, które pomagają wzbogacić mikroflorę jelitową w żywe kultury bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103). Preparat zawiera żywe kultury bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103). Występują one w naturalnych warunkach, w mikroflorze jelitowej człowieka. Są odporne na działanie soku żołądkowego i kwasów żółciowych. W najmniejszej zalecanej porcji preparatu (5 kropli) znajduje się nie mniej niż 5 miliardów żywych komórek.

Bakterie zawarte w preparacie Vitis GG pomagają zachować właściwą mikroflorę przewodu pokarmowego. Wspomagają funkcjonowanie jelit. Mogą być stosowane w celu ograniczenia namnażania się szkodliwych mikroorganizmów. Stosowanie preparatu jest polecane osobom, które borykają się z biegunkami. Składniki w nim zawarte pomagają złagodzić jej objawy i skrócić czas trwania. Produkt może być przyjmowany przy biegunkach wynikających ze stosowania antybiotyków.

Produkt zawiera żywe kultury bakterii, które wykazują wysoką wrażliwość na działanie temperatury. Z tego powodu nie może być on przechowywany blisko źródeł ciepła, promieni słonecznych i w miejscach, w których dochodzi do gwałtownych wahań temperatury. Preparat nie zawiera glutenu. Produkt nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety. Preparat może być podawany już od pierwszych dni życia.

Jak działa Vitis GG?

Preparat zawiera żywe kultury bakterii, które wspierają odbudowę flory bakteryjnej. Pomagają zachować prawidłowe funkcjonowanie jelit i całego układu pokarmowego.

Kiedy brać Vitis GG?

Preparat jest przeznaczony dla osób, które borykają się z biegunkami i innymi problemami ze strony układu pokarmowego. Może być stosowany przez pacjentów cierpiących na obniżony poziom bakterii kwasu mlekowego w organizmie.

Jak dawkować Vitis GG?

Producent zaleca porcjowanie preparatu po 5-10 kropli dziennie. Preparat można mieszać z mlekiem lub wodą o maksymalnej temperaturze 37 stopni Celsjusza. Przed podaniem produkt należy dobrze wstrząsnąć.

Jak długo można stosować Vitis GG?

Producent nie wskazuje maksymalnego czasu stosowania suplementu diety Vitis GG. Trzeba jednak pamiętać, że po upływie terminu ważności w otwartym opakowaniu zmniejsza się liczba żywych bakterii kwasu mlekowego.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Vitis GG?

Preparatu nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.


Tabela

Składnik

Zawartość w 1 kapsułce

Lactobacillus rhamnosus GG

5 x 10⁹ CFU


Skład

Składniki: Trehaloza*, probiotyk: Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103), substancja
glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka)**, substancja przeciwzbrylająca: mono-
i diglicerydy kwasów tłuszczowych (E 471), kolor: E 171 (kapsułka)**.
*Trehaloza jest źródłem glukozy
**Obecne tylko w kapsułce


Jak stosować

Połknąć kapsułkę w całości lub otworzyć i zawartość rozpuścić w 20 ml (minimalna objętość) wody lub innego płynu (np. soku lub mleka)
o temperaturze do 37˚C. Produkt można przyjmować o każdej porze dnia. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące prawidłowego stosowania produktu, skonsultuj się z lekarzem.


Dzienne spożycie

1 kapsułka dziennie.


Przeznaczenie

Dla niemowląt, dzieci i dorosłych.


Ostrzeżenia

Produkt zawiera żywe kultury bakterii wrażliwe na temperaturę. Należy unikać narażania produktu na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych i gwałtownych zmian temperatury.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C. Nie ma konieczności przechowywania w lodówce. Data umieszczona na opakowaniu odnosi się do produktu prawidłowo przechowywanego, w nienaruszonym opakowaniu.


Producent

VITIS PHARMA
Giełdowa 7/9
01-211 Warszawa


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.