Wartix, środek do szybkiego usuwania kurzajek, 38 ml

Środek do szybkiego usuwania i wymrażania kurzajek z dłoni i stóp.

Dostępny
45,55

O produkcie: Wartix, środek do szybkiego usuwania kurzajek, 38 ml

100006022

Opis

Środek do szybkiego usuwania kurzajek z dłoni i stóp.

Właściwości

Wartix to preparat na kurzajki do samodzielnego stosowania w domu. Jego działanie bazuje na metodzie wymrażania, z której korzystają również lekarze. Zawiera składniki, które pomagają zamrozić brodawkę już w ciągu 10 sekund. Substancje te powodują obniżenie temperatury skóry w miejscu aplikacji, co wpływa na rozpoczęcie bezbolesnego oddzielania się narośli od ciała.

Produkt umieszczono w butelce z mechanizmem łatwego samodozowania i dołączonym aplikatorem. W opakowaniu znajdują się też plastry ochronne i gaziki czyszczące. Wyrób może być stosowany u osób dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 4 lat. Produkt Wartix nie powinien być używany w połączeniu z innymi preparatami na kurzajki.

Jak stosować Wartix?

Jak pozbyć się kurzajki z użyciem preparatu Wartix? Dozownik z aerozolem należy trzymać pionowo i przechylać pod kątem maksymalnie 30 stopni, aplikując preparat na kurzajkę. Podczas stosowania wyrobu może pojawić się zaczerwienienie lub pęcherzyk. Po 10-14 dniach kurzajka powinna odpaść, pozostawiając zdrowy naskórek.

Kiedy stosować Wartix?

Preparat Wartix może być stosowany w przypadku kurzajek na rękach i stopach oraz guzków mięczaka zakaźnego (Molluscum Contagiosum).

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Wartix?

Preparat Wartix nie może być stosowany w przypadku choroby nowotworowej i jej leczenia teraz lub w przeszłości. Z wyrobu nie można skorzystać do usuwania kurzajek narządów płciowych, znajdujących się skórze ciemnej lub o intensywnej pigmentacji, znamion, pieprzyków i innych narośli o nietypowym wyglądzie.

Przeciwwskazaniem jest też podrażnienie lub zapalenie przy egzemie, lokalizacja kurzajek na pachach, szyi, piersiach, pośladków i twarzy, a także nieznane zaburzenia skóry. Z produktu Wartix nie powinny korzystać osoby z nadwrażliwością na skrajnie niskie temperatury, chore na cukrzyce, z zaburzeniami krążenia, przyjmujące leki immunosupresyjne, z rozpoznaną chorobą autoimmunologiczną, HIV, przyjmujące leki przeciwkrzepliwe i chore na hemofilię.


Jak stosować

Nie  należy zdejmować plastikowego aplikatura z dozownika!

Zwróć kurzajkę ku górze tak, aby zmieściła się w komorze aplikatora (skierowanego ku dołowi). Następnie przyłóż aplikator tak, by krawędzie komory szczelnie przylegały do skóry wokół kurzajki.

Trzykrotnie przyciśnij dozownik kciukiem, aby uwolnić płyn zamrażający. Przytrzymać aplikator na kurzajce przez co najmniej 10 sekund.

Zdejmij aplikator z kurzajki. W tym momencie może wystąpić uczucie mrowienia lub niewielkigo bólu.

Po zastosowaniu należy oczyścić aplikator gazikiem czyszczącym, znadującym się w opakowaniu WATRIX.

Dystrybutor

Genexo Sp. z o.o., ul. Gen. Zajączka 26, 01-510 Warszawa, Polska

Producent

Royal Utermohlen

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.