Xylo Gel 0,05%, żel do nosa, 10 g

Dostępny
13,32
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100006092

Lek do stosowania u dzieci w wieku od 3 do 12 lat w postaci żelu. Łagodzi katar, zmniejsza ilość wydzieliny oraz nawilża błonę śluzową nosa.

Dawkowanie

Dzieci w wieku od 3 do 12 lat:

1 dawka żelu do każdego otworu nosowego co 8 do 10 godzin.

Produktu Xylogel 0,05% nie należy stosować dłużej niż 3 do 5 dni.

Ze względów higienicznych opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta


Skutki uboczne

Jak każdy lek, Xylogel 0,05% może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego
Miejscowe działania niepożądane: może wystąpić suchość błony śluzowej nosa, podrażnienie błony śluzowej nosa, uczucie pieczenia w nosie i gardle, kichanie.
Bardzo rzadko występują objawy działania ogólnoustrojowego: nudność, ból głowy, osłabienie, zmęczenie, senność, zaburzenia widzenia, reakcje alergiczne (duszność obrzęk naczynioruchowy) oraz kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego (zwłaszcza u osób z chorobami układu krążenia)
Stosowanie leku przez okres dłuższy niż zalecany i (lub) w dawkach większych niż zalecane może doprowadzić do wtórnego polekowego zapalenia błony śluzowej nosa.

Działanie

Lek Xylogel 0,05% w postaci żelu, zawiera ksylometazoliny chlorowodorek. Zastosowany na błonę śluzową nosa powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej oraz zmniejsza ilość wydzieliny, tj. łagodzi katar. Dodatkowo lek, dzięki temu, że jest w postaci żelu nawilża błonę śluzową nosa oraz nie ścieka na dno jamy nosa i do gardła.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać butelkę szczelnie zamkniętą, w temperaturze poniżej 25°C.
Chronić od światła.
Okres ważności leku po pierwszym otwarciu butelki wynosi 12 tygodni.

Producent

Warszawskie zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku u pacjentów z przewlekłym lub naczynioruchowym zapaleniem błony śluzowej nosa, gdyż mają oni tendencję do stosowania go dłużej niż przez 5 dni. Stosowanie leku przez okres dłuższy niż zalecany może doprowadzić do wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych i w konsekwencji do wtórnego polekowego zapalenia błony śluzowej nosa.

Skład

1 dawka zawiera 0,05 mg ksylometazoliny chlorowodorku.

Wskazania

Xylogel 0,05% przeznaczony jest do stosowania u dzieci w. wieku od 3 do 12 lat.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.