Yuuki

  (8)

Yuuki to czeski producent kubeczków menstruacyjnych, który korzysta ze specjalnego silikonu medycznego. Firmę założyła w 2007 roku Zuzana Poláčková. Inspiracją była wcześniejsza praca twórczyni jako instruktorki nurkowania w Meksyku. Kobieta pragnęła stworzyć bardziej komfortowe i ekologiczne akcesorium na czas miesiączki.

Sortuj według

Kubeczki menstruacyjne Yuuki

Marka Yuuki produkuje kubeczki menstruacyjne w specjalnych warunkach spełniających wymogi normy ISO 9001. Stosuje najwyższej jakości materiał silikonowy, bez barwników i ftalanów. Kubeczki charakteryzują się długą żywotnością, nawet do 10 lat przy właściwej obsłudze. Ich materiał jest hipoalergiczny i przeciwdziała namnażaniu się bakterii. To skuteczna ochrona przed przeciekaniem. Zapewnia łatwe czyszczenie i dezynfekcję w warunkach domowych. Sprawdź Yuuki Soft zestaw rozmiar L (2), który zawiera specjalny pojemniczek do dezynfekcji.

Rozmiary kubeczków menstruacyjnych Yuuki

Kubeczki menstruacyjne Yuuki to wyroby medyczne, które są dostępne w 2 rozmiarach:

  • S – dla kobiet przed 28. rokiem życia, o słabszych mięśniach dna miednicy, a także tych, które nie rodziły
  • L – dla kobiet po 28. roku życia, które rodziły, aktywnych seksualnie lub z obfitymi miesiączkami.

Ponadto występują 2 rodzaje twardości kubeczków:

  • soft – mają mniejszy stopień twardości, który gwarantuje lepsze dopasowanie i komfortowe noszenie podczas miesiączki,
  • classic – o sztywniejszych ściankach, które sprawdzają się szczególnie dla kobiet aktywnych fizycznie, o silniejszych mięśniach dna miednicy.

W asortymencie znajduje się przykład Yuuki Classic kubeczek menstruacyjny rozmiar L.

Jak stosować kubeczki menstruacyjne Yuuki?

Przed każdą menstruacją kubeczek menstruacyjny Yuuki należy wygotować we wrzącej wodzie przez ok. 5 minut. Kubeczek powinien być w pełni zanurzony, aby zyskać maksymalną sterylność. Możesz także używać profesjonalnych preparatów do dezynfekcji kubeczka. Kubeczek wkładaj czystymi dłońmi, w odprężonej pozycji, na przykład kucającej. Przed włożeniem zwiń kubeczek w kształt litery C lub S. Możesz dodatkowo użyć lubrykantu na bazie wody, aby ułatwić wkładanie kubeczka. Wyciągnij go maksymalnie po 8 godzinach od aplikacji. Żeby pozbyć się ciśnienia, złap i naciśnij jego podstawę.